Lewandowski skomentował doniesienia „Sport Bilda”

Autor wpisu: 30 maja 2018 15:05

Po tym jak niemiecki „Sport Bild”” ogłosił na okładce, że Robert Lewandowski oficjalnie poinformował Bayern Monachium, że chce odejść z klubu, wszyscy czekali na komentarz samego zawodnika. Okazja nadarzyła się szybko, bo już podczas dzisiejszej konferencji. – Tymi sprawami zajmuje się mój menadżer. Ja osobiście mogę i chcę skupić się na tym, co jest dla mnie najważniejsze, czyli nad przygotowaniami do mistrzostw – powiedział Lewandowski.

Dziś rano odbył się pierwszy trening w Arłamowie. W zajęciach nie uczestniczył Marcin Kamiński, który z powodu infekcji dopiero dziś dotrze na zgrupowanie. Zabrakło także Lewandowskiego i Jakuba Błaszczykowskiego, którzy zostali w hotelu, żeby pracować z fizjoterapeutami oraz Kamila Glika i Karola Linetty’ego, którzy nadal ćwiczą indywidualnie.
„Lewy” pojawił się za to na konferencji – akurat w dniu, kiedy „Sport Bild” napisał, że kwestia odejścia Polaka z Bayernu jest już sprawą oficjalną, a jego agent Pini Zahavi pracuje nad transferem.
– Robert czuje, że potrzebuje zmiany i nowego wyzwania w swojej karierze. Władze Bayernu wiedzą o tym – powiedział Zahavi.
W grę wchodzą Paris Saint Germain, a także Manchester United i Chelsea.
Nic dziwnego, że właśnie temat transferu był tym, który najbardziej interesował dziennikarzy podczas spotkania. Nastroje ostudził na wstępie rzecznik reprezentacji Jakub Kwiatkowski, który zaznaczył, że każde pytanie niezwiązane z kadrą pozostanie bez odpowiedzi.
Mimo to Andrzej Janisz z Polskiego Radia już w pierwszym pytaniu „zahaczył” o newralgiczną sprawę.
– Tymi sprawami zajmuje się mój menadżer. Ja osobiście mogę i chcę skupić się na tym, co jest dla mnie najważniejsze, czyli nad przygotowaniami do mistrzostw. Teraz nie myślę o sprawach klubowych – odparł Lewandowski.
I tyle w temacie. W innych kluczowych kwestiach – Robert zapewnił, że w przeciwieństwie do sytuacji sprzed dwóch lat na Euro we Francji, teraz nie będzie przemęczony.
– Moja świeżość powinna być widoczna, bo we Francji tego brakowało. Pierwszy raz miałem tak, że w końcówce sezonu nie myślałem o tym, kiedy koniec, a myślałem już o przygotowaniach do mistrzostw. Nie byłem przemęczony sezonem. Na boisku będę czuł tę różnicę – powiedział.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli