Lewandowski opuści oba mecze? Decyzja jutro

Autor wpisu: 8 listopada 2017 14:58

W czwartek zapadnie decyzja w sprawie występu Roberta Lewandowskiego w meczach z Urugwajem i Meksykiem. – Jeśli się okaże, że nie jest gotowy na sto procent, nie zagra ani w piątek, ani w poniedziałek – powiedział lekarz kadry Jacek Jaroszewski.

Raport z sytuacji zdrowotnej naszych kadrowiczów zdominował dzisiejszą konferencję prasową reprezentacji.
– Mieliśmy kilka urazów wśród zawodników, ale dziś już wiemy, że większość z nich będzie mogła zagrać w piątkowym meczu – relacjonował doktor. – Dotyczy to Maćka Makuszewskiego, który miał silne stłuczenie stopy. Fizjoterapeuci pracują non stop, ale w przypadku Maćka nie będzie problemu. Kontuzję miał także Paweł Wszołek, ale liczymy, że też będzie gotów.
Pod znakiem zapytania stoi natomiast występ Michała Pazdana.
– Michał doznał bolesnego urazu – ma głęboką ranę w okolicy stawu skokowego. Decyzja co do niego zapadnie dopiero w piątek. Kolejnym piłkarzem jest Rafał Wolski, który miał silne stłuczenie nerwu strzałkowego. Ale on na piątek powinien być gotowy – powiedział Jaroszewski.
Na koniec pozostał temat najważniejszy, czyli kwestia dyspozycji Roberta Lewandowskiego.
– Sytuacja się nie zmieniła. Uraz Lewandowskiego był leczony kilka dni, Robert opuścił jedno spotkanie w Lidze Mistrzów. Po meczu ligowym ból trochę mu doskwierał. Badania potwierdziły, że kontuzja nie jest zaleczona. To bolesne naciągnięcie. Nie chcieliśmy podejmować decyzji zbyt pochopnie. Wszyscy chcielibyśmy, zresztą on sam także, żeby zagrał, ale dopiero w czwartek sprawdzimy, czy jest gotów, czy nie – powiedział Jaroszewski i dodał: – Jutro podejmiemy decyzję. Jeśli okaże się, że nie jest gotowy na sto procent, nie zagra ani z Urugwajem, ani z Meksykiem.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli