LEWANDOWSKI: Nie możemy wychodzić na mecz na 90 czy 95 procent. NAWAŁKA: Najsłabszy mecz mamy za sobą

Autor wpisu: 11 października 2016 22:53

Trudno będzie nam wszystkim ochłonąć po meczu z Armenią. Nam to nam. Ale piłkarzom i sztabowi. To będzie naprawdę ciekawe spotkanie do analizy… Na razie, na gorąco, sami zainteresowani komentowali przed kamerami Polsatu to, co stało się we wtorkowy wieczór na Stadionie Narodowym.

Robert Lewandowski
Na pewno cieszy zwycięstwo. Większość z nas myślała już, że będzie remis. Mecz powinniśmy rozstrzygnąć dużo wcześniej. Nie możemy wychodzić na mecz na 90 czy 95 procent, zawsze trzeba to robić na 100 procent. Nie mamy po prostu tak dobrych piłkarzy, by trochę odpuścić. Patrząc na przebieg, ciężko będzie nam zapomnieć o tym meczu. Męczyliśmy się do samego końca. Przeciwnik miał swoje szanse z kontry. Z jednej strony się cieszę, że udało się strzelić bramkę, ale z drugiej jestem zły, że nie rozstrzygnęliśmy tego szybciej. Ale mamy kolejne trzy punkty, każde takie zwycięstwo jest ważne. Dzisiejsze wyniki pokazują, że ta grupa jest wyrównana. Czasem szczegóły przesądzają o wyniku, dziś to my zrobiliśmy krok ku mistrzostwom świata.

Kamil Grosicki
Nasza grupa jest bardzo trudna i dzisiaj było to widać. Grając w przewadze zawodnika mieliśmy kłopoty ze stwarzaniem sytuacji. Ale najważniejsze jest zwycięstwo. Jutro nikt nie będzie pamiętał o stylu. Takie zwycięstwa budują drużynę, pokazaliśmy, że idziemy w dobrym kierunku. Spodziewaliśmy się, że więcej problemów będziemy mieli z Duńczykami, a jednak trudniej było dziś. Kolejne trzy punkty i jesteśmy w dobrej sytuacji. Ja zrobię wszystko, żeby za miesiąc być w dobrej formie na kolejny mecz.

Łukasz Teodorczyk
Nie do końca jeszcze się z Robertem rozumieliśmy, brakuje trochę zgrania. To pierwszy nasz mecz, musieliśmy trochę improwizować. Miałem szansę w pierwszej połowie, ale piłka była dosyć mocna, a ja za szybko się wybiłem. Rywale bronili się szóstką i wybijali piłki przed siebie. Mieli tyle szczęścia, że ta piłka jeszcze trafiała do ich zawodników z przodu i kontrowali nas. Dałem z siebie wszystko. Czy zasłużyłem na grę w pierwszym składzie? Jutro wracam do Brukseli i tam muszę udowadniać, że zasługuję na kolejne powołania.

Adam Nawałka
Zawsze po meczu następuje analiza, a takie mecze pokazują, że nie jest tak łatwo. Myśmy wiedzieli, że to będzie trudne spotkanie i tak do tego podchodziliśmy. Chcieliśmy zagrać ofensywnie i taki był skład, natomiast rzeczywistość była inna. Trzeba było postawić pełną szalę i zaryzykować, żeby zdobyć trzy punkty. W sytuacji, gdy gramy w przewadze z dużo słabszym przeciwnikiem, to brakuje nam cierpliwości. Absolutnie nie można odmówić zawodnikom determinacji. Strzeliliśmy bramkę w ostatniej akcji meczu, bo była niesamowita wiara w zwycięstwo. Oby to był dobry znak przed kolejnymi meczami. Trzeba cieszyć się z tych punktów, bo są one niezwykle ważne w kontekście kolejnych meczów. Zmiany? Wiemy, kiedy je robić i czy one dadzą coś drużynie. Decyzje, które podejmujemy są przemyślane. To nie są decyzje związane z obawą czy strachem, a w trosce o wynik. Czeka nas jeszcze dużo pracy, jeżeli chodzi o zawodników, którzy wchodzą. Ja każdemu chcę dać szansę. Jestem przekonany, że najsłabszy mecz w tych eliminacjach mamy już za sobą i następne będą już tylko lepsze.

Inne w tej kategorii

Mistrzostwa Świata 2018 Reprezentacja Z życia kadry, czyli o sztuce pokazywania jaj
Mistrzostwa Świata 2018 Reprezentacja Zanim na stosach spłoną piłkarze, zanim zaleje nas hejt

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli