Lewandowski! Lewandowski!! I… do domu

Autor wpisu: 23 czerwca 2021 20:21

Robert Lewandowski raz, Robert Lewandowski dwa i… koniec EURO 2020 dla Polski. Przegrywamy ze Szwedami 2:3 i jest to nasza druga porażka na tych mistrzostwach. Zdobyliśmy tylko jeden punkt za nieoczekiwany remis 1:1 z Hiszpanią – zresztą też po golu Roberta Lewandowskiego.

Jeśli ktoś udźwignął ciężar tego turnieju w biało-czerwonym stroju, to tym kimś był zdecydowanie najlepszy napastnik świata. Z Hiszpanią gol głową, ze Szwecją najpierw kapitalny rogal, a potem wykorzystanie z zimną krwią sytuacji, gdy dostał piłkę kilka metrów od bramki. Trzy gole w trzech meczach Lewandowskiego to więcej niż we wszystkich trzech poprzednich wielkich imprezach z udziałem Lewego.

Popatrzcie na gole Roberta ze Szwecją.
Robert raz:

Robert dwa:

Sam Lewandowski strzelił Szwecji w tym roku więcej goli niż Hiszpania, Słowacja, Estonia, Armenia, Finlandia, Gruzja i Kosowo razem wziąwszy! Tylko co z tego?
Pewnie, gdyby to były mistrzostwa Europy w grze jeden na jeden mielibyśmy ogromną szansę na tytuł najlepszych, ale to tradycyjny futbol, gdzie gra 11 na 11. I tu polegliśmy na całego. Jeden punkt w trzech meczach… To daleko za mało.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli