Krystian Bielik o młodzieżówce: „Zabrakło nam jaj. Gramy tak, jak trenujemy…”

Autor wpisu: 17 czerwca 2017 13:49

Krystian Bielik po porażce młodzieżówki ze Słowacją (1:2) w pierwszym meczu EURO U-21, nie szczypał się i przyznał wprost: „Gramy, jak trenujemy. Te treningi nie były na najlepszym poziomie”. To kolejny kamyczek do ogródka Marcina Dorny.

Bielik mecz ze Słowacją przesiedział na ławce rezerwowych, ale po spotkaniu do powiedzenia miał całkiem sporo. – Zabrakło nam jaj. Do następnego spotkania musimy podejść bardziej zdecydowanie. Musimy pokazać, że mamy jaja i zgarnąć trzy punkty – stwierdził pomocnik Birmingham (a w zasadzie Arsenalu, z którego do końca tego sezonu był wypożyczony).

Piorunujący gol Lipskiego na początek i… falstart

Same jaja mogą co prawda nie wystarczyć, ale na pewno w poniedziałkowym spotkaniu ze Szwecją się przydadzą. Zresztą to, o czym mówi Bielik, jest kolejnym dowodem na to, co napisaliśmy po meczu – że tę drużynę tworzą w większości chłopcy, a młodzieżowe mistrzostwa Europy to już ewidentnie turniej dla mężczyzn. Wystarczyło popatrzeć na grę Słowaków i kilku kozaków, jakich przywieźli na imprezę do Polski.

Skąd ten kult Dorny? Facet cofnął młodzieżówkę do czasów naszej narodowej smuty

Bielik – pewnie nie do końca z taką intencją – niemniej „pojechał” z metodami szkoleniowymi sztabu młodzieżowej reprezentacji, rzucają trochę światła na warsztat tak bardzo uwielbianego w środowisku Marcina Dorny. – Mamy łatwe rozegranie bez przeciwnika, tempo nie jest na najlepszym poziomie. To samo jest potem w meczu…

[aktualizacja] W sobotę popołudniem Krystian Bielik za pośrednictwem portalu PZPN „Łączy nas piłka” przeprosił publicznie kolegów i trenera za wypowiedzi.

Inne artykuły o: Reprezentacja

  • Don L

    Po prostu powiedział co zobaczył…. Prawda w w oczy kole…. Kapustka, Lipski i Dawidowicz wogóle nie powinni pojawić się na boisku…. Dorna raz że powołał ich za nazwiska, dwa że przy ustalaniu 11 meczowej „pomagają” zyczliwi managerowie…. Pan Dorna powinien posłuchać „młodego” i zamontować sobie JAJA

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli