Krychowiak pod ostrzałem francuskiej prasy – słaby, bardzo słaby, utonął…

Autor wpisu: 17 października 2016 14:40

Koniec okresu ochronnego. Grzegorz Krychowiak doczekał się zdecydowanej krytyki za postawę w barwach Paris St-Germain. Od piłkarza, na którego PSG wydało ponad 30 milionów euro, paryżanie wymagają dużo, dużo więcej.

Na dziewięć meczów ligowych PSG w tym sezonie Krychowiak wystąpił w czterech. W pierwszym nie był jeszcze brany pod uwagę (powrót z wakacji po EURO), potem grał „w kratkę”. Cztery mecze przesiedział na ławce rezerwowych, w czterech zagrał. Z tych czterech paryżanie dwa wygrali, jeden zremisowali i jeden przegrali. Paradoksalnie Krychowiak największej krytyki doczekał się po meczu wygranym, tym ostatnim z Nancy (2:1).
Krychowiak zagrał w nim na swojej nominalnej pozycji, a wraz z nim na środek pola wyszli Blaise Matuidi i Marco Verratti, w drugiej połowie dołączył Adrien Rabiot – w kadrze zabrakło kontuzjowanego Thiago Motty.
Krycha padł trochę ofiarą ogólnego wrażenia, jakie zostawiła po sobie drużyna paryska. Powiedzieć, że mistrzowie kraju zagrali słabo, to powiedzieć za mało. Co prawda PSG szybko objęło prowadzenie 2:0 (18 minut to zajęło), ale potem oddało całą inicjatywę rywalom – ostatniej drużynie w tabeli, która dotychczas wygrała tylko jedno spotkanie. Nancy w drugiej połowie momentami zamykało PSG na jego połowie boiska, tylko szczęściu paryżanie zawdzięczają, że ze sztucznej murawy w Nancy wywieźli trzy punkty.
Kiepskich zagrań nie ustrzegł się i Krychowiak. Błędy w zrozumieniu zarówno z Verrattim, jak i Matuidim były denerwujące. Podobnie jak brak zdecydowania i gra wszerz boiska. W 80. minucie po jednym z zagrań Krychowiaka sędzia mógł podyktować karnego.
Francuscy dziennikarze mocno po tym meczu skrytykowali PSG, a Krychowiak stał się symbolem niemocy. W dzienniku „Le Parisien”, siłą rzeczy najwięcej piszącym o PSG, dostał notę 3 (w skali 10-stopniowej) – najniższą w zespole! „Miał kłopot z ożywieniem poczynań zespołu i przenoszeniem piłki. Nie przesłonił braku Thiago Motty” – tak w skrócie można streścić przesłanie gazety.
Ale jeszcze mocniej o Krychowiaku w poniedziałek rano napisał portal football365.fr, jeden z największych zajmujących się francuskim futbolem. Tekst traktuje generalnie o problemie PSG Unaia Emery’ego, ale Krychowiakowi poświęcono mocny ustęp. „Zmiennik Thiago Motty utonął w sobotę. Katastrofalny w przenoszeniu piłki, polski pomocnik wydawał się zagubiony na boisku. Przeciwko Alou Diarra, który zagrał pierwszy mecz w tym sezonie, nie był w stanie wystawić głowy nad powierzchnię wody”.
Portal zwraca uwagę, że Krychowiak zagrał aż 107 piłek – najwięcej w meczu, tyle że nie potrafił nic z tych kontaktów zrobić konstruktywnego. I przytacza słowa samego Krychy wypowiedziane po meczu: „Od czasu EURO wiem, że walczę o to, by wrócić na swój poziom”. Portal rozważa, czy Krychowiak ma wystarczające umiejętności, by grać w preferowanym przez Emery’ego w Paryżu ustawieniu 4-3-3. Sevilla z Krychowiakiem w składzie grywała głównie 4-5-1 lub 4-4-2, podobnie jest z reprezentacją Polski.
To, że Krychowiak nie jest w „swojej” dyspozycji widać było także podczas ostatnich meczów kadry. Jeśli szybko się nie pozbiera, może się okazać, że na dobre utknie na ławce PSG.

Inne artykuły o: Reprezentacja | Zagranica