Krychowiak coraz lepiej czuje się w Rosji

Autor wpisu: 20 sierpnia 2018 15:18

Za tydzień Jerzy Brzęczek ogłosi powołania na wrześniowe mecze z Włochami i Irlandią. Bylibyśmy bardzo zdziwieni, gdyby w gronie powołanych zabrakło Grzegorza Krychowiaka. Wygląda na to, że po – długim – słabym okresie w karierze, nasz pomocnik odradza się w Rosji.

Krychowiak nie może zaliczyć ostatnich dwóch sezonów do udanych. Co prawda jego zarobki po przenosinach do PSG wywindowały w górę, ale pod względem sportowym Polak zaliczył spory zjazd w porównaniu do jego najlepszego okresu z Sevilli. Gdy nie wyszło w Paryżu, próbował odbudować się na wypożyczeniu w Anglii w WBA. Choć grał tam dużo więcej niż we Francji, to ciężko było mówić o odbudowaniu formy.
Latem Krychowiak przeniósł się do Lokomotiwu Moskwa i wygląda na to, że był to dobry ruch z jego strony. Nasz reprezentant od początku pobytu zbiera dobre recenzje, zagrał już trzeci raz przez pełne 90 minut, co więcej, w ostatnim wyjazdowym spotkaniu z Samarą strzelił jedynego gola w meczu i dzięki niemu Lokomotiw odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.
– To był dla nas bardzo ważny mecz i cieszymy się, że udało nam się go wygrać i sięgnąć po trzy punkty – powiedział Krychowiak w wywiadzie opublikowanym na klubowym Twitterze. – Nie zaczęliśmy dobrze tego sezonu, dlatego tak duże znaczenie miało dla nas odniesienie zwycięstwa. Bardzo ciężko pracowaliśmy w tym tygodniu i mimo ostatniej porażki nie skupialiśmy się na presji. Myśleliśmy o dobrej grze i wygranej, udało się.
Krychowiak coraz lepiej odnajduje się w nowym klubie.
– Potrzebowałem trochę więcej czasu na aklimatyzację w nowych warunkach. Zacząłem się uczyć rosyjskiego. Dobra komunikacja jest bardzo ważna, i to nie tylko na boisku, ale także w normalnym życiu. Mam nadzieję, że jak najszybciej uda mi się nauczyć języka – dodał.
Dobra forma – i humor – Krychowiaka cieszą przed wrześniowymi meczami reprezentacji.

Inne artykuły o: Reprezentacja | Zagranica

  • zgubek

    A mnie cieszy,że Krycha będzie mógł sobie pierdyknąć futro z sobola, jenota- bo powrotu gościa do formy i gry na reprezentacyjnym ( wysokim ) poziomie nie wyobrażam sobie.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli