To w końcu ten Bednarek najlepszy czy najgorszy? Nawałka: – Ja nigdy nie polemizuję z ekspertami

Autor wpisu: 9 czerwca 2018 10:24

Ilu ekspertów, tyle opinii. Po raz kolejny mogliśmy się o tym przekonać po meczu naszej reprezentacji z Chile. Zresztą czytając po spotkaniu komentarze i oceny można odnieść wrażenie, że niektórzy oglądali zupełnie inny mecz.

Pierwszy przykład z brzegu – „Przegląd Sportowy” najgorzej ocenił Bednarka i Pazdana. Podczas gdy prezes Zbigniew Boniek napisał: „Dla mnie najlepsi: Bednarek, Zieliński, Krychowiak”. Czyli ktoś tu ewidentnie „nie czyta gry”…
Adam Nawałka w swoich wypowiedziach na konferencjach jest bardzo przewidywalny. To, że padnie zdanie: „Był to bardzo wartościowy sprawdzian dla nas” – mogliśmy zakładać w ciemno. I padło. Ale selekcjoner powiedział też parę słów m.in. o Bednarku, co do którego są tak rozbieżne opinie.
– Był to bardzo wartościowy sprawdzian dla nas. Ważne, że właśnie w takim punkcie naszych przygotowań – wiadomo, że pracujemy obecnie bardzo ciężko, jest to okres, w którym musimy pod względem motorycznym wypracować odpowiedni poziom. Uważam, że Janek (Bednarek – red.) zaprezentował się z pozytywnej strony. W pierwszej połowie było widać jeszcze nerwy, ale w drugiej wyglądało to już lepiej. To nie była pozycja, na której gra w klubie i widać było, że coś do końca nie funkcjonuje, ale muszę go pochwalić, bo w drugiej połowie zaprezentował się już z dobrej strony. Ja nigdy nie polemizuję z ekspertami, zawsze opieram się na dokładnej analizie mojego sztabu i to, co my widzimy, jest dla mnie najważniejsze. Po to jest piłka, każdy może mieć swoje zdanie, swoje typy, być selekcjonerem i to jest świetna zabawa.
Kolejna „zabawa” z ocenianiem już we wtorek po meczu z Litwą.

Inne artykuły o: Reprezentacja

  • zgubek

    Eksperci to tacy wybrańcy, którzy na wszystkim się znają i mają dużo do powiedzenia na każdy temat.
    Co do ekspertów Przeglądu Sportowego-to zacytuję tu zdanie jednego z najwybitniejszych architektów XX wieku pochodzącego z USA F.L. Wrighta ,, Ekspert to człowiek który przestał myśleć- on wie”.
    Nawałka wie co mówi,on wie też co robi. Niestety panowie znawcy,nie zawsze panują nad swoimi myślami. Trafnie to spuentował polski kompozytor Augustyn Bloch,,Ekspert to ktoś , kto ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie absolutnie wszystko o niczym”.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli