Kamil GROSICKI: Wszyscy harują, wszyscy biegają, a jeden strzela. Niech tak zostanie

Autor wpisu: 11 czerwca 2017 09:56

Gramy coraz lepiej, ale z pokorą podchodzimy do każdego przeciwnika, robimy swoje na boisku. Chcemy coś osiągnąć z tą reprezentacją, wiemy jak bardzo dumni są z nas kibice – mówi Kamil Grosicki, dla którego mecz z Rumunią był pięćdziesiątym w reprezentacji Polski.

Zagrałeś pięćdziesiąty mecz w kadrze i chyba była to dobrze uczczona pięćdziesiątka?
Tak, najważniejsza jest wygrana. Jestem dumny z pięćdziesiątego występu, na trybunach była cała moja rodzina i na pewno wszyscy się wzruszyli.

Od początku mocno szarpałeś. Zależało ci na golu bardziej niż zwykle?
Zależało mi, miałem dobrą okazję w pierwszej połowie, szkoda, że nie wyszło. Wszyscy harują, wszyscy biegają, a jeden strzela. Robert jest naszym egzekutorem i niech tak będzie cały czas.

W pierwszej połowie najbardziej potrzebna była cierpliwość?
Tak. Trener uczulał, że Rumuni zagrają pięcioma obrońcami i trudno będzie się przebić przez taką defensywę. Graliśmy konsekwentnie i cierpliwie.

Zgodzisz się, że był to świetny mecz w wykonaniu środkowych pomocników?
Krzysiu Mączyński grał znakomicie, Piotrek Zieliński i Karol Linetty pokazali klasę. Gdy Grzesiek Krychowiak zacznie znowu regularnie występować w klubie, będziemy mieli znakomity środek. Trener Nawałka ma duży komfort.

Generalnie nie ma słabych punktów w tej drużynie.
Gramy coraz lepiej, ale z pokorą podchodzimy do każdego przeciwnika, robimy swoje na boisku. Chcemy coś osiągnąć z tą reprezentacją, wiemy jak bardzo dumni są z nas kibice. Oni są głodni sukcesu, my też. Ale spokojnie – najpierw awans, potem zobaczymy co dalej.

Jesteście mocniejszą drużyną niż podczas EURO 2016?
Cały czas się rozwijamy, cały czas są w nas rezerwy i próbujemy je wydobywać.

Zaczynasz już starać się o wizę do Rosji?
Na razie wyrobiłem sobie wizę do USA, bo lecę tam na wakacje. A wizami do Rosji zajmie się PZPN w odpowiednim czasie. Jeszcze trochę pracy przed nami, ale idziemy w dobrym kierunku.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli