Kamil Glik nominowany do nagrody Dżentelmena 2016 Serie A!

Autor wpisu: 17 kwietnia 2016 11:49

Kamil Glik, kapitan Torino, znalazł się wśród 10 piłkarzy Serie A wyróżnionych nominacją do nagrody „Gentleman 2016”. To prestiżowe wyróżnienie w przeszłości trafiało do rąk takich piłkarzy jak Luis Figo, Kaka, Roberto Baggio, Javier Zanetti, Andrea Pirlo czy Paolo Maldini.

Historia nagrody sięga 1996 roku. Początkowo pomyślana jako wyróżnienie klubowe dla najbardziej fair grającego piłkarza Interu Mediolan ewoluowała przez lata w jedno z najbardziej honorowych wyróżnień we włoskim futbolu. Dziś to wielka instytucja z celebrą przyznająca kilkanaście nagród fair play różnych kategorii (obejmujących i Serie A, i Serie B, i piłkarstwo młodzieżowe, i kobiece) podczas wielkiej gali – w tym roku gala „Fair Play Awards” odbędzie się 2 maja w Mediolanie. Inicjatywę wspierają najważniejsze podmioty włoskiego futbolu wraz z włoską federacją piłkarską, ligą zawodową, dziennikiem „La Gazzetta dello Sport”.
Do wyścigu o główną nagrodę „Premio Gentleman Serie A” nominowany został reprezentant Polski Kamil Glik. Jak podkreślają organizatorzy, nagroda ta jest wyróżnieniem dla piłkarza, który wykazuje „wyjątkową dbałość o fair play, uczciwość i profesjonalizm”. Trudno nie cieszyć się, że reprezentant Polski dorobił się takiej marki w Serie A.
Rywalami Glika do zdobycia nagrody są: Giacomo Bonaventura (Milan), Gianluigi Buffon (Juventus), Alessandro Florenzi (Roma), Alberto Gilardino (Palermo), Claudio Marchisio (Juventus), Rodrigo Palacio (Inter), Jose Manuel Reina (Napoli), Luca Toni (Hellas Werona), Francesco Acerbi (Sassoulo). Do 25 kwietnia trwa głosowanie na tych piłkarzy na stronie La Gazzetta dello Sport (TUTAJ) lub na stronie Fair Play Awards (TUTAJ).
Fakt, że piłkarze zostali nominowani, nie oznacza, że nie dostają kartek oczywiście. Glik w tym sezonie 10-krotnie był karany żółtymi kartkami, dwa razy za nie musiał pauzować. Obserwatorzy i komentatorzy Serie A podkreślają jednak, że Glik dostaje kartki tylko za przewinienia w ferworze walki i zawsze odnosi się do rywali z szacunkiem.

Zobaczcie, co specjalnie dla Futbolfejs.pl powiedział Kamil Glik podczas zgrupowania reprezentacji:

Inne artykuły o: Hit | Reprezentacja | Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli