Kadra U-21, czyli mydlenie oczu. Mocne słowa Lewandowskiego

Autor wpisu: 21 marca 2017 19:18

Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski rzucił nowe światło na kadrę U-21, która w czerwcu wystąpi w mistrzostwach Europy w naszym kraju. Można powiedzieć, że turniej dostał od „Lewego” mocnego kopniaka w zęby.

„Lewy” zapytany przez reportera „Polsatu Sport” Cezarego Kowalskiego o to czy widzi swoich następców w polskiej piłce, ni z tego, ni z owego wypalił: – W ogóle dziwię się, że piłkarz, który znajduje się w reprezentacji A jest brany pod uwagę w kontekście tych mistrzostw. To byłoby trochę mydlenie oczu, bo nawet jeśli jakiś sukces osiągnęłaby ta kadra z zawodnikami z drużyny A, to nic nam to nie da. Bo zrobisz sukces i co dalej? Nie sprawdzisz czy mamy kolejne pokolenie piłkarzy, którzy nadają się do pierwszej reprezentacji.
„Lewy” sprecyzował, że chodzi mu o zawodników, którzy regularnie dostają powołania od Adama Nawałki (czyli np. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Karol Linetty).

Najciekawsze jest to, że to nie jest tylko zdanie kapitana kadry. Jak się okazuje, podobnie myślą też piłkarze, którzy mieliby w tym turnieju zagrać i z których występem kibice robią sobie ogromne nadzieje.
– Mówisz to na podstawie rozmów z tymi zawodnikami, czy taka jest Twoja teza, jako kapitana? – pytał Kowalski.
To moje zdanie, ale też rozmawiałem z chłopakami. Ja sam nie chciałbym zagrać w takim turnieju. Mistrzostwa Europy U-21 to miejsce dla kolejnych zawodników, tych mniej znanych. Oni będą mogli się tam pokazać i być może wkrótce pojawią się w pierwszej reprezentacji – powiedział „Lewy”.
Czyli co, zapewnienia zawodników, że zależy im na występie na tym turnieju trzeba włożyć między bajki? Trzeba przyznać, że ta wypowiedź to dla kadry Marcina Dorny, ale też kibiców, dosyć mocny kopniak. Czekamy na jakiś komentarz ze strony władz PZPN-u, dla których turniej w Polsce jest prawdziwym oczkiem w głowie.

Tutaj znajduje się całość rozmowy

Inne artykuły o: Reprezentacja

Inne w tej kategorii

Mistrzostwa Świata 2018 Reprezentacja Wideo Kamil Glik i satysfakcja z… upadania

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli