Kadra trenuje, a w sprawie Milika przecież… nikt nic nie może

Autor wpisu: 1 czerwca 2017 16:20

Reprezentacja Polski od środy trenuje w Warszawie przed meczem z Rumunią (10 czerwca, Stadion Narodowy). Oczywiście w okrojonym składzie, bo mówimy tylko o piłkarzach, którzy zakończyli już sezon ligowy.

– Takie prawo klubów. Napoli tak zdecydowało, ja to szanuję. Arek i Piotrek są do naszej dyspozycji – podsumował Adam Nawałka na pierwszej konferencji przed meczem z Rumunią medialny szum wokół blokowania możliwości gry Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego w młodzieżowych mistrzostwach Europy, które już od połowy czerwca na polskich stadionach.
Zagajony „w tym temacie” Arkadiusz Milik także szat nie rozdziera: „Taką decyzję podjęło Napoli i ja tego nie zmienię. Ciężko mi się z tym pogodzić, ale nic nie poradzę”. Z taką mimiką, z jaką wypowiedział te słowa, jedno jest pewne – w pokera dużo by nie ugrał.
Ot, nie ma to jak mieć w zanadrzu takie Napoli…

Tak czy siak Milik i Zieliński czekają na mecz z Rumunią i trenują, podobnie jak większość kadrowiczów z klubów zagranicznych. Po krótszej lub dłuższej przerwie po ostatnich meczach ligowych na zgrupowaniu w Warszawie są już m.in. także Kamil Grosicki, Łukasz Fabiański, Maciej Rybus, Bartosz Bereszyński, Karol Linetty, Thiago Cionek, Kamil Grosicki, Igor Lewczuk, Marcin Kamiński czy Jakub Błaszczykowski. Tego ostatniego cieszy powrót do pełni zdrowia po ostatnim urazie. – Wszystko jest ok. Od czwartku zaczynam normalne treningi z drużyną i jestem dobrej myśli – mówił Kuba na konferencji.

W większości ci piłkarze mają za sobą kilka dni wolnego po zakończeniu rozgrywek w swoich ligach. Teraz w Warszawie ćwiczą dwa razy dziennie – by jak mówi trener Nawałka – utrzymać „przygotowanie wydolności motorycznej na poziomie, jaki piłkarze prezentowali w trakcie rozgrywek ligowych”. Sobota, niedziela to dni chwili luzu, a od poniedziałku już zasadnicza część zgrupowania z pełną kadrą, pełnymi obciążeniami i pełnymi obowiązkami.
– Nikt z nas nie kręcił nosem, że trzeba tu przyjechać na te dodatkowe dwa, trzy dni. Bardzo dobrze, że trener ze sztabem organizują takie minizgrupowanie przed tym zgrupowaniem głównym, bo wtedy można nawet mocniej popracować – zachwalał Grosicki.

Kuba Błaszczykowski przy okazji został spytany o medialne plotki z Niemiec o propozycji z Wisły Kraków. – Ja mam jeszcze dwa lata kontraktu z Wolfsburgiem – dyskusję uciął Kuba. – A ja trzy z Hull – wtrącił nieproszony Grosicki rozbawiając wszystkich przysłuchujących się wymianie zdań.

Przepytywany na okoliczność powrotu do kadry Rafała Wolskiego (o powołaniach TUTAJ) i Marcina Kamińskiego selekcjoner ujawnił, że jego sztab na liście potencjalnych kadrowiczów ma… 77 zawodników z polskiej ekstraklasy i lig zagranicznych. – Prowadzimy wnikliwy monitoring, a najważnijesza jest ich dyspozycja – mówił Nawałka.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli