Jak Polacy zagrają w sobotę? Znamy już skład na Szwajcarię

Autor wpisu: 22 czerwca 2016 20:30

Do meczu Polska – Szwajcaria w 1/8 finału mistrzostw Europy jeszcze trzy dni, ale już dziś wiemy na 99 procent, jaki skład wystawi Adam Nawałka. Znowu będą zmiany w porównaniu ze spotkaniem z Ukrainą, ale tylko powrotne. W Saint-Etienne zagramy w najsilniejszym zestawieniu, ma się rozumieć.

W meczu z Ukrainą szansę dostali trzej nowi zawodnicy (biorąc pod uwagę te mistrzostwa): Piotr Zieliński, Thiago Cionek i Tomasz Jodłowiec. Do tej trójki rezerwowych trzeba też dopisać Bartosza Kapustkę. Zawodnik Cracovii zagrał co prawda w meczu otwarcia z Irlandią Północną, ale tylko dlatego, że jeszcze nie chciano eksploatować Kamila Grosickiego po wyleczeniu urazu. Wyszedł też na boisko przeciwko Ukrainie, bo selekcjoner chciał oszczędzić piłkarzy, którzy mieli na koncie żółtą kartę. Druga, złapana w spotkaniu z Ukraińcami, oznaczałaby pauzę w 1/8 finału. I jedynym, który nie zagra z tego powodu w sobotę będzie właśnie Kapustka (był jednym z tych, którzy dostali upomnienie wcześniej). Ale z dwójki Grosicki – Kapustka Nawałka wolał poświęcić tego drugiego.

Oznacza to, że przed spotkaniem ze Szwajcarią Nawałka nie ma większych dylematów. W bramce stanie Łukasz Fabiański, bo Wojciech Szczęsny raczej nie zdąży się wyleczyć. A nawet gdyby zdążył, to selekcjoner raczej postawiłby na Fabiańskiego, który zagrał bezbłędnie zarówno z Niemcami, jak i Ukraińcami.
Na prawą obronę wróci Łukasz Piszczek, który był jednym z kartkowiczów. Cionek we wtorkowy wieczór nie spisał się źle, ale jednak do Piszczka jeszcze sporo mu brakuje. W składzie zostają Kamil Glik, Michał Pazdan i Artur Jędrzejczyk.

W pomocy na bokach w związku z pauzą Kapustki wątpliwości nie ma żadnych – na prawej Jakub Błaszczykowski, na lewej Kamil Grosicki. W środku ani Piotr Zieliński, ani Tomasz Jodłowiec, którzy zagrali z Ukrainą nie dali selekcjonerowi argumentów, by któregoś z nich wystawić kosztem Krzysztofa Mączyńskiego. Z przodu oczywiście Arkadiusz Milik i Robert Lewandowski. Podsumowując, zagramy w takim samy zestawieniu, w jakim wyszliśmy na mecz z Niemcami:

Fabiański – Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk – Błaszczykowski, Krychowiak, Mączyński, Grosicki – Milik, Lewandowski.

Inne artykuły o: Euro 2016 | PZPN | Reprezentacja

  • Mikołaj Stasiak

    Akurat co do Jodłowca to się nie zgodzę, aczkolwiek pewnie zagra Mąka ;)

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli