Grzegorz KRYCHOWIAK: Skupiam się tylko na EURO

Autor wpisu: 24 czerwca 2016 18:38

Na konferencji prasowej przed meczem ze Szwajcarią pojawił się między innymi Grzegorz Krychowiak. Nie mogło zabraknąć pytania o jego transfer do Paris Saint-Germain. Co powiedział?

Zanim „Krycha” doszedł do głosu, wtrącił się rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski. Zaznaczył, że zawodnicy będą odpowiadać na pytania dotyczące sobotniego spotkania i poprosił o powstrzymanie się od poruszania tej kwestii. Krychowiak z niezręcznej sytuacji wybrnął krótko. – W stu procentach jestem skoncentrowany na meczu ze Szwajcarią – uciął temat. – Wiemy, że każdy następne spotkanie jest jak finał. Takie spotkania nas motywują, będziemy się bić, by przejść do kolejnej rundy – dodał.
W ten sam sposób reprezentant Polski skomentował pytanie od portugalskich dziennikarzy odnośnie możliwości gry z Portugalią w ćwierćfinale. Pytali też francuscy reporterzy, jakie znaczenia ma dla niego fakt, że mistrzostwa odbywają się we Francji, która jest drugim domem zawodnikiem (wyjechał jako nastolatek).  – To dla mnie wyjątkowy turniej, bo spędziłem tu kilka lat, ale najważniejsza jest gra z orzełkiem na piersi. Nieważne gdzie turniej się odbywa.

Na spotkaniu z dziennikarzami oczywiście był też selekcjoner biało-czerwonych, Adam Nawałka. Trener wyglądał na zrelaksowanego i pewnego siebie.
– Jesteśmy świetnie przygotowani fizycznie i mentalnie. Nie ma dla nas znaczenia, że rywale odpoczywali dwa dni dłużej. Mieliśmy cztery dni na regenerację i fizycznie wyglądamy bardzo dobrze. Mamy swój pomysł na ten mecz i będziemy się go trzymać. Mam nadzieję, że spotkanie toczyć się będzie pod nasze dyktando. Nastawiamy się na wygraną – powiedział. Przekonywał, że zawodnicy nie odczuwają żadnego znużenia długim zgrupowanie i mistrzostwami. I że postępy widoczne są coraz bardziej. – Jesteśmy już ponad miesiąc razem, ale nie było ani jednego dnia monotonii czy apatii. Z meczu na mecz drużyna prezentowała się coraz lepiej. Robimy postępy, dużo pracowaliśmy nad poprawą w defensywie, to się udało, teraz postaramy się poprawić skuteczność.
Tradycyjnie Nawałka nie chciał się rozwodzić na temat rywala. – Szwajcaria to bardzo dobrze zbilansowana drużyna. Dużo pracowaliśmy nad konsekwencją taktyczną i jestem spokojny.

Inne artykuły o: Euro 2016 | Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli