Godzina zero dla dziewięciu zawodników coraz bliżej…

Autor wpisu: 28 maja 2018 18:00

Do wtorkowego popołudnia do Arłamowa zjadą się wszyscy powołani przed Adama Nawałkę reprezentanci. I zacznie się już ciężka praca i ostra rywalizacja o miejsce w ścisłym gronie dwudziestu trzech wybrańców na mundial do Rosji. Biletów zabraknie dla 9 zawodników. – Biorę to na klatę – zapowiada selekcjoner.

W Arłamowie nasi piłkarze mają wszystko czego potrzeba do jak najlepszego przygotowania się do najważniejszej piłkarskiej imprezy.
– Mamy nadzieję, że warunki nam zapewnione sprawią, że do Rosji pojedziemy w najlepszej formie – dodał selekcjoner. – W Juracie zawodnicy zregenerowali siły po ciężkim sezonie i wyleczyli kontuzje. Trenowaliśmy raz dziennie, a zajęcia miały charakter aktywnego wypoczynku, zrobiliśmy jednak na nich wiele.
Nie wszyscy są jeszcze gotowi na grę przez cały mecz.
– Arek Milik oraz Kuba Błaszczykowski nie są jeszcze gotowi do gry w pełnym wymiarze czasowym. Będziemy z nimi pracować nad wydolnością. Michał Pazdan, który miał lekkie problemy, będzie gotowy w 100 procentach od pierwszego dnia. Kamil Glik wykorzystał czas na leczenie, cały czas pracował z fizjoterapeutami. Jutro po przyjeździe będzie konsultacja z doktorem. Co do innych zawodników – na drobne infekcje narzekali Karol Linetty i Dawid Kownacki. Jutro będziemy wiedzieć więcej – powiedział trener, który chwalił szczególnie jednego zawodnika. – Łukasz Teodorczyk zaliczył bardzo dobry występ w meczu kontrolnym w Juracie, strzelił trzy gole. Wiele wniosło to, jeśli chodzi o rywalizację o miejsce w ataku.
Ostateczna kadra zostanie ogłoszona 4 czerwca. Decyzja, kogo skreślić, zapadnie de facto po grze wewnętrznej, która zostanie rozegrana dwa dni wcześniej.
– Potem nastąpi dokładna analiza i to będzie miało decydujący wpływ na to, kto będzie powołany. Taka moja rola i muszę to przyjąć na klatę – zapewnił Nawałka.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli