Glik się nie poddaje. Na pewno łatwo nie odda Kamińskiemu miejsca w samolocie lecącym do Rosji

Autor wpisu: 10 czerwca 2018 19:26

Jeśli Kamil Glik faktycznie pojedzie na mistrzostwa i zdąży wrócić do stuprocentowej sprawności w tak krótkim czasie – po tym jak w poniedziałek doznał urazu barku, a lekarz reprezentacji dzień później powiedział, że w jego ocenie sytuacja jest na tyle zła, że najprawdopodobniej konieczna będzie operacja – trzeba chyba będzie zweryfikować opinię na temat stanu wiedzy medycyny. Chyba że Glik to zupełnie inna kategoria (nad)ludzi…

W dniu ogłoszenia ostatecznej kadry na mundial Glik uszkodził bark po niefortunnym upadku w czasie gry w siatkonogę. Doktor Jacek Jaroszewski po badaniach w szpitalu w Przemyślu mówił: – W mojej ocenie sytuacja jest zła. Doszło do całkowitego uszkodzenia struktur stabilizujących obręcz obojczykowo-barkową. Taka diagnoza wiąże się z koniecznością długiego leczenia lub nawet z operacją. Powrót do pełnego treningu w najlepszej wersji wynosi około sześć tygodni.
Obrońca, zgodnie z zaleceniami klubu, poleciał na dalsze badania i konsultacje do Nicei do specjalisty od barków. Choć oficjalnego stanowiska ze strony sztabu kadry nie było, w międzyczasie prezes Zbigniew Boniek wyraził na Twitterze żal, że Kamil nie pojedzie do Rosji. I de facto wszyscy powoli już się do tej myśli przyzwyczaili. Bo skoro wszyscy mówili o cudzie, to trudno było liczyć, że taki cud wydarzy się akurat w przypadku Glika.
Tymczasem z dnia na dzień stan naszego obrońcy wyraźnie się poprawia. Wczoraj na Facebooku mogliśmy oglądać zdjęcia jak Kamil prowadzi samochód, dziś jeszcze lepsze wieści płyną z postępów jego rehabilitacji we Francji. Widać, że zawodnik powoli odzyskuje pełną sprawność kontuzjowanego barku. Ostateczna diagnoza co do jego stanu zdrowia, a tym samym możliwości wyjazdu na mundial, ma zapaść w poniedziałek.

Inne artykuły o: Reprezentacja

  • zgubek

    Glik, po niemiecku gluck( tak samo się czyta)- znaczy pomyślność, powieść się , powodzenie. A więc gluck( powodzenia) Her Kamil Glik.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli