EURO U-21: Z Anglią o półfinał. Polska wciąż może awansować nawet z drugiego miejsca, jeśli…

Autor wpisu: 20 czerwca 2017 12:20

Czwartek, godzina 20.45, Kielce – Polska gra z Anglią (Polsat, Polsat Sport) ostatni mecz grupowy finałów młodzieżowych ME. Mecz absolutnie kluczowy dla pamięci tego turnieju. Czy podobnie jak EURO 2012 zostanie zapamiętany jako święto ale dla innych, bo dla nas jako sportowa porażka. Albo inaczej – czy w ogóle zostanie jakkolwiek zapamiętany.

Po dwóch meczach grupowych (ze Słowacją 1:2 i Szwecją 2:2) Polska ma tylko jeden punkt, ale z Anglią nie gra „o honor”. To znaczy o honor też, ale na szczęście wciąż także „o wszystko”. Bo wciąż szansa na wyjście z grupy do półfinału imprezy jest. Niewielka, ale jest.
Co się musi stać, by Polska awansowała?
* Po pierwsze: musi wygrać, najlepiej więcej niż jednym golem!
* Po drugie: w (rozgrywanym równolegle) meczu Słowacja – Szwecja potrzebujemy remisu. Wtedy Polska, Słowacja i Anglia będą miały po 4 punkty i zdecyduje dodatkowa tabelka meczów między nimi. Jeśli Polska wygra z Anglią dwoma golami będzie w niej na 1. miejscu, czyli wygra grupę.
1:0 daje tylko drugie miejsce w grupie (przegrywamy 1. miejsce ze Słowacją, ale będziemy mieć lepszy bilans goli od Anglii w całym turnieju).
2:1 to ściganie się na strzelone gole ze Słowacją (my będziemy mieć pięć, Słowacy – ? na razie mają trzy); dobra wiadomość – Anglików wyprzedzimy bilansem goli z całego turnieju.
3:2, 4:3, 5:4 itd. – to pierwsze miejsce i awans do półfinału (i Słowację, i Anglię wyprzedzamy lepszym bilansem goli).
* Po trzecie: z powyższego wynika, że nawet najskromniejsza wygrana z Anglią daje nam NA PEWNO co najmniej drugie miejsce (w każdym układzie wyprzedzamy Anglię). Z drugiego miejsca też można awansować, ale trzeba mieć lepszy bilans niż drugie drużyny z grup B i C. Co zaskakujące, to wciąż możliwe. Czego potrzeba?
W grupie B Portugalia NIE MOŻE wygrać z Macedonią (niestety, tę Hiszpanie złoili 5:0, co źle świadczy o macedońskiej defensywie). To podstawa, bo jeśli nie wygrają mamy liczenie goli – z Portugalią, może z Serbią (musiałaby wygrać z Hiszpanią), może z Macedonią (musiałaby wygrać z Portugalią, to najlepszy wariant, bo ma najgorszy bilans).
W grupie C Włosi NIE MOGĄ wygrać z Niemcami, a Czesi NIE MOGĄ wygrać z Danią. Jeśli taki wariant by zaistniał (to znaczy nie wygrywają) – znowu: liczymy gole. Najlepiej dla nas, gdyby wygrały Niemcy i Dania, bo wtedy druga drużyna z tej grupy miałaby tylko 3 punkty.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli