Drągowski zdegradowany. Nie zagra w czerwcowych finałach MME?

Autor wpisu: 3 marca 2017 15:16

Pół roku temu trudno było sobie wyobrazić młodzieżówkę biało-czerwonych bez tego bramkarza. Bartłomiej Drągowski miał pewne miejsce w wyjściowej jedenastce zespołu Marcina Dorny i śmiało można go było brać pod uwagę jako pewniaka do występów w czerwcowych finałach MME, które odbędą się w Polsce. Teraz został jednak”zdegradowany” do młodszej kadry.

Drągowski otrzymał powołanie do reprezentacji U-20 na marcowe mecz z Włochami (23.03) i Grecją (27.03). A to oznacza, że nie ma dla niego miejsca w zespole U-21 (drużyna Dorny zagra w tym samym czasie z Włochami i Czechami). No, ale po tym, jak Drągowski nie może odnaleźć się w nowym klubie, trudno było się spodziewać, że Dorna będzie stawiał na zawodnika, który przestał grać.
Dopóki Drągowski występował w Jagiellonii i był jednym z najlepszych bramkarzy w ekstraklasie, jego mocna pozycja w młodzieżówce nie podlegała dyskusji. Sytuacja diametralnie zmieniła się po wyjeździe piłkarza do Włoch. We Fiorentinie Bartek utknął na ławce albo na trybunach i o grze tam wciąż może tylko pomarzyć. Pół roku w plecy, a wszystko wskazuje na to, że będzie również następne pół, przed tak ważną imprezą, jaka czeka naszą młodzieżówkę w czerwcu, to dla bramkarza praktycznie koniec marzeń o występie. Tym bardziej że po wypożyczeniu ze Śląska do Olimpii Grudziądz regularnie i to na bardzo wysokim poziomie zaczął bronić Jakub Wrąbel. To on na dziś jest jedynką w kadrze Dorny.
No, a ostatniego słowa nie powiedział też Damian Podleśny, który z ławki w Lechii przeniósł się właśnie do Wigier Suwałki (też na zasadzie wypożyczenia), by wiosną regularnie grać i walczyć o miejsce w kadrze na finały MME. Drągowski po transferze do Fiorentiny utknął w martwym punkcie i w porównaniu z Wrąblem i Podleśnym stoi raczej na straconej pozycji. Szkoda ogromna, bo polska piłka potrzebuje Drągowskiego grającego, a nie oglądającego mecze – choćby i w Serie A – z ławki, czy trybun.
Teraz Bartek będzie mógł przypomnieć sobie, jak się broni, podczas meczów kadry U-20, która 23 marca zmierzy się w ramach Turnieju Czterech Narodów U-20 z Włochami, a cztery dni później zagra towarzysko z Grecją.

Inne artykuły o: Reprezentacja | Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli