Błaszczykowski: Mieliśmy plan i go zrealizowaliśmy

Autor wpisu: 5 października 2017 20:34

Jakub Błaszczykowski – jeden z bohaterów meczu z Armenią, strzelec swojego 19. gola w reprezentacji Polski tuż po zejściu z murawy został przepytany „na gorąco” przez reportera Polsatu Sport Marcina Feddka.

Kuba to wyjątkowa postać w drużynie narodowej, także tej drużynie Adama Nawałki. Ale jednego mu w tych eliminacjach brakowało – bramkowej pieczątki. Od meczu ze Szwajcarią w finałach EURO 2016 gola dla reprezentacji nie strzelił. Aż do meczu z Armenią i kapitalnej akcji przy linii pola karnego.

Po meczu na pytanie, czy bardzo go ta bramka ucieszyła, odparł skromnie: – Jak każda. To ogromne wyróżnienie. Ale przecież najbardziej cieszy to, że wygraliśmy i mamy prawdziwy powód do radości.
Co było kluczem do efektownego 6:1 z Armenią? – Mieliśmy plan i ten plan realizowaliśmy. Poza 10 minutami na początku drugiej połowy, gdy oddaliśmy rywalom pole, zagraliśmy dobre spotkanie – tłumaczył Błaszczykowski. – Trzymaliśmy pozycje. Przede wszystkim w taki sposób, jak sobie założyliśmy, czyli szeroko. Wiedzieliśmy, że oni będą grać piątką z tyłu i że środkiem będzie ciężko przejść. Ale jak zagramy szeroko, zrobią się przestrzenie między obrońcami i będzie gdzie wrzucać piłkę. W tym byliśmy konsekwentni.

Ale do tego Kuba tonował: – Nie ma co silić się na głębokie przemyślenia. Graliśmy z zespołem niespecjalnie dobrze dysponowanym. Ale patrzymy przede wszystkim w przyszłość. Mamy trzy punkty i musimy mocno koncentrować się na niedzieli!

Inne artykuły o: Reprezentacja