Bielik po roku tłumaczy się z odmowy przyjazdu na kadrę

Autor wpisu: 15 marca 2017 12:43

Krystian Bielik dostał niedawno powołanie do reprezentacji U-19 na marcowe mecze z eliminacji z Turcją, Chorwacją i Portugalią. Piłkarz Arsenalu w rozmowie z wp.pl tłumaczy się dlaczego rok temu nie chciał grać w kadrze U-18.

O decyzji Dariusza Dźwigały, czyli od niedawna selekcjonera kadr U-18 i U-19 pisaliśmy niedawno. Zaraz po ogłoszeniu nominacji zapytaliśmy o Bielika i sytuację sprzed roku, kiedy zawodnik odmówił Rafałowi Janasowi udziału w zgrupowaniu i turnieju towarzyskim reprezentacji U-18.

Oczywiście wiem, co zrobił Krystian, ale nie chciałbym się do tego odnosić, bo to nie dotyczyło mojej osoby. Przed wysłaniem powołań rozmawiałem z Piotrkiem Burlikowskim (doradcą sportowym prezesa PZPN Zbigniewa Bońka – red.). Doszliśmy do wniosku, że tamta sprawa jest zakończona. Rozmawiałem też z Krystianem i gdy poinformowałem go o zamiarze powołania, nie wyczułem w jego głosie żadnego wahania. Mam nawet wrażenie, że się z powołania ucieszył. Gdybym wyczuł, że coś jest nie tak, to powołania by nie dostał – powiedział nam Dźwigała (tutaj więcej na ten temat).

Teraz, grający na wypożyczeniu w Birmingham City 19-letni piłkarz w rozmowie z Mateuszem Skwierawskim z wp.pl wytłumaczył całe zamieszanie:
– […] Każdy wie, że liczyłem (rok temu -red.) na powołanie do zespołu u-19, bo chciałem wystąpić w eliminacjach mistrzostw Europy. A tak miałem w perspektywie wyjazd na turniej na Łotwę, trzy mecze w ciągu czterech dni i grę o pietruszkę. To byłaby strata zdrowia w rywalizacji o nic. Ja to dokładnie przemyślałem. Postanowiłem zostać w Londynie, by móc potrenować z pierwszą drużyną Arsenalu. Czułem, że jestem blisko seniorskiej kadry „Kanonierów”. Myślę, że każdy na moim miejscu postąpiłby podobnie. Zostałem, walczyłem, żeby zebrać doświadczenie i się pokazać […] Trenerowi Janasowi wszystko opowiedziałem, dokładnie w taki sposób jak panu. To była kulturalna wymiana zdań. Podziękowałem za powołanie. Janas zapytał, czy zdaję sobie sprawę, że jeżeli nie pojadę na Łotwę, to mnie już nigdy w życiu nie powoła. Decyzję podtrzymałem […] Następnego dnia wszyscy w Polsce jechali ze mną po bandzie. 18-letni chłopak takie rzeczy czyta. Nie wiem, czym ludzie się kierują, krytykując mnie nie znając wszystkich faktów.

Jak tłumaczy Bielik, cała sytuacja miała zostać między nim a ówczesnym selekcjonerem. Ale Janas też musiał się wytłumaczyć i zrobiło się zamieszanie. Zamieszanie, które nikomu do niczego nie było potrzebne.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli