Adam Nawałka: Nie zapomnieliśmy przez 90 minut jak się gra w piłkę!

Autor wpisu: 1 września 2017 23:51

Nie zapomnieliśmy przez 90 minut jak się gra w piłkę! Musimy przetrawić tę porażkę, nie będziemy się dołować – zapewniał po porażce z Danią Adam Nawałka.

Selekcjoner rzadko odkrywa się przed mediami, jego wypowiedzi są zazwyczaj mocno stonowane, nawet po zwycięstwach. Po fatalnym spotkaniu w Kopenhadze nie ukrywał jednak, że wszystkie przedmeczowe założenia wzięły w łeb. I to praktycznie tuż po pierwszym gwizdku sędziego.
–  Zaczęło się już od pierwszej minuty. Byliśmy przygotowani na grę długim podaniem przeciwnika, mieliśmy zbierać drugą piłkę, ale to zupełnie nie funkcjonowało. Zresztą Duńczycy z minuty na minutę zaczęli podkręcać tempo. My zaś w każdym elemencie byliśmy słabsi. Musimy przeanalizować to spotkanie, zamknąć rozdział „Dania” i skupić się na następnym meczu – mówił Nawałka.
Trener przyznał, że ta porażka jest dotkliwa.
– Oczywiście będzie nas to bardzo bolało. Mówi się, że lepiej przegrać raz 0:4 niż cztery raz po 0:1. Ale to oczywiście nie czas na żarty. Trzeba się teraz szybko pozbierać i myśleć o tym, co będzie dalej. Popełniliśmy zbyt dużo błędów. Spodziewałem się takiej gry po Duńczykach, więc tym gorzej, że nie potrafiliśmy nic z tym zrobić – powiedział Nawałka, ale dodał z przekonaniem. – Nie zapomnieliśmy przez 90 minut jak się gra w piłkę! Nie będziemy się dołować.
Co kompletnie nie działało w naszej drużynie?
– Były za duże odległości między formacjami, a centralna formacja, którą mieli wspierać Mączyński, Linetty i Zieliński nie funkcjonowała w defensywie i ofensywie. Oczywiście to nie jest tak, że ci zawodnicy są winni porażki. Wszyscy wygrywamy i wszyscy przegrywamy.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli