Adam NAWAŁKA: Stresu nie mam, jest pozytywna presja

Autor wpisu: 11 czerwca 2016 19:00

Za nami oficjalna konferencja prasowa i trening naszych kadrowiczów przed meczem z Irlandią Północną. Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka przekonuje, że do mistrzostw mentalnie przygotowana jest zarówno drużyna, jak i on.

Zapytaliśmy selekcjonera biało-czerwonych o stres nie bez bez przyczyny. Podczas Euro 2012 jedną z najbardziej roztrzęsionych osób w naszej ekipie był… trener Franciszek Smuda. Nerwy udzieliły się drużynie. Jak to się wszystko skończyło – wszyscy pamiętamy. Nie wyszliśmy z grupy, a trener długo nie chciał pokazywać się na oczy ani kibicom, ani dziennikarzom.
Dla Nawałki jest to pierwszy wielki turniej w roli selekcjonera. Wydaje się – i głęboko w to wierzymy, że sytuacje nie powinna się powtórzyć. Selekcjoner wygląda na spokojnego, opanowanego.
– Nie mam stresu. Wynika to z doświadczeń, które zebrałem w roli zawodnika i trenera. Brałem udział w mistrzostwach Europy w 2008 roku jako asystent Leo Beenhakkera. Czuję jedynie pozytywną presję. Adrenalina jest tak duża,  że w ogóle nie zauważam zmęczenia – przekonuje.

Zapytaliśmy też o stan zdrowia Kamila Grosickiego. – Kamil weźmie udział w dzisiejszym treningu. Po nim podejmiemy decyzję odnośnie jego występu – powiedział selekcjoner.
Z naszych informacji wynika, że szanse na występ skrzydłowego Stade Rennais przeciwko Irlandczykom są niewielkie (więcej o składzie na Irlandię Płn. TUTAJ).

Inne artykuły o: Euro 2016 | PZPN | Reprezentacja

Inne w tej kategorii

Mistrzostwa Świata 2018 Reprezentacja Z życia kadry, czyli o sztuce pokazywania jaj
Mistrzostwa Świata 2018 Reprezentacja Zanim na stosach spłoną piłkarze, zanim zaleje nas hejt

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli