Adam Nawałka: Narodowy to nasza twierdza. Zagramy tu po swojemu

Autor wpisu: 7 października 2017 16:46

Niedziela, godzina 18.00, PGE Narodowy – decydujący mecz o awansie do finałów MŚ Rosja 2018. Dzielą nas od niego już tylko godziny. Wystarczy nam remis z Czarnogórą, ale tak naprawdę nikt nie dopuszcza do siebie myśli, by Polska miała nie wygrać! Adam Nawałka dzień przed meczem na konferencji prasowej podkreślił: – Chcemy grać według własnego planu!

– Przygotowania do meczu z Czarnogórą zaczęliśmy wraz z ostatnim gwizdkiem meczu z Armenią. Regeneracja, analiza meczu z Armenią, siłownia, trening kompensacyjny, wypoczynek, zajęcia teoretyczne – tu Nawałka w niczym nie zaskoczył, bo taki plan był jasny i oczywisty. – Przed meczem nikomu szans odmawiać nie można. Także piłkarzom Czarnogóry. Dlatego ten mecz chcemy rozegrać przede wszystkim według swojego planu.  Czarnogóra to groźny przeciwnik. Mecz trwa 90 minut i my musimy być 90 minut skupieni i skoncentrowani, by osiągnąć, co chcemy.  Gramy na Narodowym, to nasza twierdza i to nam pomaga, by mecz był według naszych założeń – dodawał.

– Znam historię trenerów reprezentacji, ale moja osoba jest wycofana, jeśli chodzi o liczby, statystyki. Interesuje mnie awans i to, by jak najlepiej przygotować piłkarzy do meczu – w swoim stylu odpowiadał Nawałka na pytanie o ściganie się o rekordy i o ściganie się z historycznymi wyczynami.
– Awansu jeszcze nie ma. Każdy najbliższy mecz jest najważniejszy. Od pierwszej minuty musimy pokazać, że będziemy mieli awans i zrobić wszystko, byśmy te awans mieli – uzupełniał Kamil Grosicki: – To my jesteśmy najważniejsi. Wykonaliśmy wielką pracę, teraz trzeba to uzupełnić awansem. Ten mecz zdecyduje, czy nasze marzenia się spełnią.
– Siłą Czarnogóry jest zespół. Nie ma znaczenia, czy mają takie, czy inne kłopoty. Na pewno będą zasuwać od pierwszej do ostatniej minuty – dodawał jeszcze Bartosz Bereszyński zauważając, że nikt rywali lekceważyć nie zamierza.

Według słów Nawałki, Kamil Wilczek i Łukasz Teodorczyk są lekko przeziębieni, ale do niedzielnego popołudnia powinno być wszystko w porządku. W pełni sił jest Kamil Grosicki, Karol Linetty i Michał Pazdan, co do których pełni zdrowia było ostatnio kilka znaków zapytania.

Inne artykuły o: Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli