Zibi prezesem Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego?

Autor wpisu: 8 lipca 2016 17:25

Czas sobie przypomnieć, że zbliżają się wybory. I to nie u pięcioboistów, tylko w PZPN. A jak wybory, to i topór wojenny odkopano

Groteskowy termin, groteskowy mecz, groteskowa ceremonia wręczenia Superpucharu i – żeby wszystko pasowało do kompletu – zakończenie z groteskowym przytupem. Zbigniew Boniek prezesem Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego. A co! Tak „Zibiego” przedstawił stadionowy spiker na Legii. Ktoś wie, o co chodzi?

Wygląda na to, że w tej sprawie jesteśmy skazani na domysły. A skoro tak, to nie będziemy sobie żałować!
Najwyraźniej czas sobie przypomnieć, że zbliżają się wybory. I to nie w związku pięcioboistów, tylko w PZPN. A jak wybory, to i topór wojenny, zakopany na czas EURO, pewnie już odkopano. Czyżby konflikt między prezesem a Legią wkraczał w nową fazę? Od czasu ostatniego zjazdu PZPN, na którym obalone zostały plany wprowadzenia nowego statutu związku, Legia i Boniek nie szczędzą sobie różnych uprzejmości i w mniej lub bardziej wyszukany sposób się podszczypują. A to było o tym, że jak ktoś zamienia sympatię do Lecha na sympatię do Legii, to jest „zdrajcą, z którym nie warto rozmawiać”. A to padało pytanie, czy aby „Wandzel to polskie nazwisko” – generalnie częściej było żenująco niż śmiesznie. I nie przypadkiem na trybunie honorowej podczas Superpucharu obaj panowie unikali się wyraźnie.
Ostatnio prezes „dziubnął” Legię za murawę przy Łazienkowskiej, która faktycznie nadawała się tylko do tego, by ją „dziubnąć”. No, ale sam też został „dziubnięty” i zamiast do PZPN, został odesłany do PZPNow.
Akcent lekkopółśmieszny, niemniej wpisujący się dobrze w inaugurację sezonu 2016/17. Nie wyglądało to przyzwoicie, ale w takim anturażu trudno, by było inaczej. Szkoda, bo jeszcze niedawno wydawało się, że spotkanie Legii z Lechem o jakiekolwiek trofeum, to święto polskiej piłki.

Tak czy inaczej, przyznać trzeba, że tym razem prezes zachował się z klasą. Lechowi pogratulował, Legii życzył powodzenia w walce o CL! Brawo!

Inna sprawa, że coś mamy przeczucie graniczące z pewnością, że na kolejne drobne uszczypliwości przyjdzie jeszcze czas… Z obu stron. Cóż, niebawem wybory…

Inne artykuły o: Blogi | PZPN

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli