Wojciechowski: A co takiego Boniek, jako prezes, zrobił dla polskiej piłki?

Autor wpisu: 26 września 2016 11:42

Józef Wojciechowski, szef JW Construction, a w kręgach piłkarskich znany swego czasu jako właściciel Polonii Warszawa, potwierdza to, o czym napisaliśmy wczoraj (TUTAJ), że zamierza startować w wyborach na prezesa PZPN.

Jakiś program? Będzie, będzie… – Jeszcze się przymierzam, ale jeśli wystartuję, to na pewno w odpowiednim czasie przedstawię swój program – mówi.
Przyznać trzeba, że te przymiarki nie wyglądają na razie zbyt poważnie, ale może się mylimy? Może to tylko taka zasłona dymna, by zmylić czujność ewentualnych rywali? Tak czy inaczej prezes Wojciechowski zatęsknił za polską piłką. Niebawem przekonamy się, czy polska piłka zatęskniła za prezesem Wojciechowskim.

FUTBOLFEJS.PL: Słyszałem, że przymierza się pan do fotela prezesa PZPN?
JÓZEF WOJCIECHOWSKI: Rzeczywiście, myślę o tym, by wystartować w wyborach. Jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji, ale temat jest. Rozważam za i przeciw.

No to czasu panu dużo nie zostało. Do środy trzeba zebrać 15 rekomendacji, by zarejestrować się jako oficjalny kandydat.
Wiem o tym.

Czyli co, Józef Wojciechowski zatęsknił za piłką?
Jak widać. Chwilę można bez piłki żyć, ale na dłuższą metę trudno. No jest w niej to coś.

Zbigniew Boniek to zły prezes? Polska piłka potrzebuje innego?
A co takiego, jako prezes, Boniek zrobił dla polskiej piłki? Rewolucji tam nie zrobił. Ani ewolucji nawet. Nie zauważyłem jakichś znaczących zmian, nowego sposobu zarządzania związkiem. Nie widziałem, by jakieś nowe rzeczy wprowadził, które pozwoliłyby naszej piłce ruszyć do przodu i nie wlec się w ogonie Europy.

Bez przesady, już się chyba nie wleczemy. Na EURO było całkiem przyzwoicie.
Wcale nie uważam, by to był jakiś nasz znaczący sukces. Wyszliśmy z grupy, owszem, ale przy tej marce zawodników, jaką dzisiaj mamy, to żaden wyczyn. Był to bardzo umiarkowany wynik. I nie było w tym żadnej zasługi pana prezesa Bońka, bo ci zawodnicy zostali wykreowani przez kluby zagraniczne.

A pan z jakim programem zamierza wystartować? Co należy w zarządzaniu polską piłką poprawić, co zmienić?
Ja jeszcze do końca nie podjąłem decyzji, czy wystartuję, jeszcze nie zdecydowałem. Rozmawiamy na razie o tym. Ale jeśli wystartuję, to na pewno w odpowiednim czasie przedstawię swój program.

Na czyje poparcie pan liczy: klubów Ekstraklasy, pierwszoligowców, wojewódzkich związków?
Na razie jeszcze na nic nie liczę. Wiem, że trzeba zebrać 15 rekomendacji i jeśli podejmę decyzję o starcie, to wtedy będę o to poparcie zabiegał.

Rozmawiał Krzysztof Budka

Inne artykuły o: PZPN

  • znużony

    To że Boniek niewiele zmienił w Polskiej piłce to fakt. Zmienił ludzi zarządzających PZPenem na lepszych, sprawniej działających i to wszystko. Ja myslałem że to bedzie początek zmian a okazuje się że Boniek uznał to za wystarczający sukces i nie widzi potrzeby dalszego reformowania.
    Szkolenie? Boniek twierdzi że mamy świetne i tylko żeby Lewandowski z Milikiem nie wyjechali to juz w pucharach też byśmy pograli.
    Szkolenie trenerów? Niech sobie zapłacą i czekają w kolejce aż będzie wolne miejsce na kursach. A ile tych miejsc jest w ciągu roku?
    Czyli cały ten bajzel na dole i w klubach to nie jego sprawa. Krótko mówiąc rozczarował mnie. To co go interesuje to lobbing na rzecz firm bukmacherskich. A przecież nawet jak ta kasa od nich trafi do tej zapyziałej struktury jaką jest polska piłka klubowa to zostanie przesrana na transfery i pensje. Trzeba zmieniać środowisko i jego myslenie.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli