PZPN bierze się za Dudka. BRAWO!

Autor wpisu: 3 grudnia 2016 11:43

Jakich czasów dożyliśmy. Tego jeszcze nie było, my na portalu Futbolfejs.pl wołamy głośno: BRAWO PZPN! I nie ma tu żadnej kpiny, szydery czy podstępu. Bijemy brawo, bo PZPN nie zamierza lekceważyć bulwersującego zachowania piłkarza Zagłębia Sosnowiec Sebastiana Dudka, który przed kamerami telewizyjnymi pozwolił sobie na mało wyszukaną krytykę swojego trenera Piotra Mandrysza. O sprawie pisaliśmy TUTAJ

Zmartwiło nas, że w środowisku trenerskim huczy, sprawa wydarzyła się tydzień temu, a PZPN nie zajął stanowiska. A jednak co się odwlecze to nie uciecze. O wypowiedź poprosiliśmy byłego selekcjonera, dyrektora Szkoły Trenerów PZPN Stefana Majewskiego.

FUTBOLFEJS.PL: Czy związek nie zamierza zabrać głosu w tej sprawie? Bo jakoś do tej pory z waszej strony cicho? Kogo pytać w tym temacie, jeśli nie pana?
STEFAN MAJEWSKI: Nie chcę wychodzić przed szereg, ale w poniedziałek będzie w tej kwestii oficjalne stanowisko związku.

Już myślałem, że nie zareagujecie…
Zareagujemy. My zawsze reagujemy. Pamięta pan sprawę, gdy kilku naszych kursantów pozwoliło sobie – podczas zjazdu w Szkole Trenerów – na zbyt wiele? Byliśmy wówczas bardzo zdecydowani. I tym razem, w sprawie Sebastiana Dudka, też będziemy.

Czyli jakie będzie to wasze stanowisko?
Ostre.

TRENERZY JADĄ Z DUDKIEM JAK Z FURĄ GNOJU

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Sebastian Dudek jest zapisany na kurs trenerski, zamierza zostać szkoleniowcem…
Ale on nie jest w naszej Szkole Trenerów, tylko jest na kursie Śląskiego OZPN.

Czyli nie możecie go ukarać?
Możemy.

Można się spodziewać kary?
Powiedzmy, że w dobrym pan zmierza kierunku, ale poczekajmy do poniedziałku.

Pewnie na kursach trenerskich uczycie także etyki, prawda?
Tak, oczywiście. Etyczna postawa trenera jest bardzo ważną wartością. Nie można jej lekceważyć. Nie ma zgody na to, żeby kogoś obrażać. Nawet jeśli się z kimś nie zgadzasz i chcesz mu to powiedzieć, jakoś przekazać, trzeba to zrobić z klasą. Jako PZPN będziemy tego pilnować.

To w takim razie muszę wam przyklasnąć: brawo PZPN!

Rozmawiał Dariusz Tuzimek

Inne artykuły o: PZPN | Zagłębie Sosnowiec

 • ja

  i co??? i gówno!! Mamy poniedziałek a kary nie ma

 • PA

  Ale wyście są żałośni i ogólnie media w tym kraju. Rzucili się wszyscy na Dudka, za to, że powiedział przypominam w IMIENIU CAŁEJ DRUŻYNY ( o czym dowodzą te słowa: „Zebraliśmy się dzisiaj z chłopakami, i powiedzieliśmy sobie, że tak dłużej być nie może”) jako kapitan – czyli wziął na siebie odpowiedzialność -, że Mandrysz po prostu miał ich w dupie. I nie rozmawia z nikim z drużyny. Sorry, ale dla mnie to amatorka. Wgl. To zwolnienie Mandrysza powinno nastąpić po meczu z Chojniczanką, gdy pokazał jakim jest trenerskim amatorem, robiąc tak debilne zmiany, że powinien się cieszyć, że skończyło się to z 1 pkt.

  • Krzysztof Budka

   My nie bronimy Mandrysza ani nie rozstrzygamy, czy jest trenerem dobrym, czy do d… W tej sprawie nie ma to żadnego znaczenia. My ganimy sposób, w jaki PUBLICZNIE PRZED KAMERĄ wypowiedział się na jego temat 37-letni zawodnik, piłkarz, który jest na kursie trenerskim i za chwilę będzie chciał (być może) w tej trenerce pracować. A czy to zrobił w imieniu swoim, czy całej drużyny – też nie ma znaczenia.

 • paul

  Karać za to, że ktoś maił czelność powiedzieć prawdę co dzieje się w szatni, bo zależało im na awansie i dobrej grze? Tuzimek co ty piszesz ogarnij się chłopie bo uważałem cie za jednego z lepszych pismaków!!

 • paul

  To szkoda , że Mandrysz nie chodził na te kursy etyki.

 • bary

  To co wypisuje Tuzimek to są jednostronne pomówienia brak obiektywizmu ten dziennikarz bez klasy

 • bary

  Widać spółki Majewski który nie zna tematu.A może tak ukarać Mandrysza bo on ukończył kurs PZPN i kto go tak etycznie wyszkolił że rozbił drużynę a może to szkoła to szkoła posłowie i tu Tuzimek z wielkim piórem pisze do ludu ukarać .Może tak dziennikarzynę ukarać a Mandryszowi dać naganę

 • ahim

  Gościu który pisze te artykuły za swoją stronniczość powinien zostać wyjeba*** ze swojego stanowiska i tyle w temacie.

Inne w tej kategorii

Ekstraklasa I Liga PZPN Nie dekrety, ale dialog!

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli