Marek Koźmiński o Wojciechowskim – bardzo, bardzo dyplomatycznie

Autor wpisu: 9 października 2016 15:28

Marek Koźmiński w programie Cafe Futbol został spytany przez Mateusza Borka o kandydowanie Józefa Wojciechowskiego na prezesa PZPN. – To wybitny biznesmen – odparł bardzo dyplomatycznie.

Marek Koźmiński, wiceprezes obecnej kadencji władz PZPN, znany jest z tego, że nie waha się wygłaszać sądów i wypowiadać, nawet, jeśli to, co mówi, jest kontrowersyjne. Po prostu – ma swoje zdanie. Ale też nigdy nie bywa niegrzeczny. Kultura wypowiedzi i opanowanie – raczej takiego Koźmińskiego widzi opinia publiczna.

Tego opanowania Koźmińskiemu nie zabrakło, gdy niespodziewanie w Cafe Futbol (niespodziewanie, bo rozmowa dotyczyła meczu Polska – Dania) Mateusz Borek zagaił o zbliżające się wybory prezesa PZPN. „Trzęsą się wam kolana?” – zagaił ze śmiechem.
Koźmiński zareagował nasuwającym się na myśl gwałtownym zaprzeczeniem? A skąd! „Troszeczkę nerwowości jest. Jak to przed wyborami. Naprzeciw siebie staną dwie zacne postacie” – przyznał szczerze.
I co więcej powiedział Koźmiński o Wojciechowskim? Bardzo, ale to bardzo dyplomatycznie: „To wybitny biznesmen. Osoba, która dla polskiej gospodarki zrobiła bardzo dużo. Ale dla mnie kandydatura troszeczkę dziwna, bo w moim odczuciu spoza świata piłkarskiego. Jest w tej chwili pewna grupa w piłkarskiej rodzinie, która ma inne podejście do tego wszystkiego.”
Ale czy jest „drżenie łydek” przed wyborami? „Raczej szacunek dla przeciwnika. Według mnie merytorycznie i pod względem znajomości zagadnień piłkarskich przewaga jest po stronie obecnego prezesa” – podsumował Koźmiński, przy okazji wytykając kilka błędów formalnych w niedawnym oświadczeniu kontrkandydata Zibiego (TUTAJ).
Tak uładzonych i eleganckich słów pod adresem Józefa Wojciechowskiego dotychczas próżno było słuchać ze strony „obozu władzy”. Ale, jako się rzekło, akurat Koźmiński zawsze świat opisuje swoimi, a nie cudzymi słowami.

Inne artykuły o: PZPN

  • Yano Sik

    Panowie dziennikarze z futbolfejs, uczcie się od pana Koźmińskiego ! Wybitny piłkarz, który miał prawo pojechać po dyletancie ale wystarczyły mu delikatne szpile :)

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli