Lekka beka z pana sekretarza. Co on robił za plecami prezydenta?

Autor wpisu: 13 października 2016 11:21

To się nazywa imperatyw podawania ręki. Nawet prezydent Andrzej Duda nie stanie na przeszkodzie, gdy ktoś czuje tak wielką potrzebę uściśnięcia ręki ministrowi w rządzie Beaty Szydło. Zwłaszcza, jeśli tym „kimś” jest sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Nie ma co ukrywać, że robimy sobie lekką „bekę” z pana sekretarza, ale nie mogliśmy się powstrzymać, bo to ujęcie jest po prostu wyjątkowo smakowite. Pan sekretarz przed meczem Polska – Armenia na trybunie honorowej przywitawszy się z najbliżej stojącymi, dojrzał stojącego zdecydowanie dalej od niego ministra sportu Witolda Bańkę. Jako człowiek dobrze wychowany rzucił się do wymiany uścisku dłoni z panem ministrem, a na przeszkodzie w wymianie tej „uprzejmości” nie stanął nawet… prezydent Andrzej Duda. Sekretarz Sawicki zapuścił głębokiego nura za plecy prezydenta RP, dmuchnął mu w szyję, może delikatnie zmechacił szalik, ale swego dopiął. Chwycił dłoń ministra!

Chyba jednak w zapamiętaniu nie przyszło mu do głowy, że tak wciskać się za plecy prezydenta kraju, to jednak niespecjalnie obyczajnie jest. Zakłopotany sytuacją zdaje się Zbigniew Boniek, który aż podrapał się po głowie. Z wyraźnym zdumieniem akcji pana sekretarza przyglądali się goście z Armenii. Chyba w ich kraju nikomu nie przyjdzie do głowy gmerać za plecami prezydenta…

No i jeszcze jedna delikatna sprawa – a gdzie była ochrona? O plecy prezydenta, nie mówiąc o szyi i szaliku, powinna dbać, aby nikt mu tam nie gmerał. Ciekawe, czy była bura.

Gdzież to się człek nie wepchnie, by uścisnąć dłoń ministra. Ot, śmiesznostka.

Inne artykuły o: PZPN

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli