Kucharski pozwał Bońka. Sprawa tweeta o Kapustce ma ciąg dalszy

Autor wpisu: 2 czerwca 2016 22:22

Czas minął. Cezary Kucharski nie doczekał się od Zbigniewa Bońka przeprosin za tweeta sugerującego, że CK miał udział w pobiciu Bartosza Kapustki w jednej z krakowskich dyskotek. Pozwał więc prezesa PZPN do sądu.

Być może nie pamiętacie (sprawę opisaliśmy swego czasu TUTAJ), więc przypominamy. Najpierw słynnego tweeta i gorące reakcje kilku dziennikarzy na ten wpis.

Na pierwsze, przedprocesowe wezwanie Boniek w piśmie przesłanym przez swoich pełnomocników do pełnomocników Kucharskiego odpowiedział, że nie przeprosi. Dlaczego?

W pierwszej kolejności należy podkreślić, że przywołany w Państwa piśmie wpis mojego Mandata w żadnym jego fragmencie nie wskazuje, że to właśnie Cezary Kucharski ma związek z pobiciem Kapustki.
Przywołany wpis ogranicza się wyłącznie do sformułowania odnoszącego się do „ludzi CK”. W żadnej jego części nie zostało wskazane, że wpis ten odnosi się do Pana Cezarego Kucharskiego. Trzeba podkreślić, że nie sposób jednoznacznie utożsamiać skrótu CK z Panem Cezarym Kucharskim. Skrót CK jest bowiem powszechnie kojarzony z Calvinem Klein’em. Jeśli analizować wpis mojego Mocodawcy pod kątem naruszenia dóbr osobistych (do czego nie ma podstaw – zob. uwagi poniżej), to jedynie Pan Calvin Klein (amerykański projektant mody) mógłby wykazywać , że skrót „CK” identyfikuje jego, względnie jego firmę.
(cytat z pisma przesłanego do pełnomocników Kucharskiego przez pełnomocników Bońka)

Linia obrony, delikatnie mówiąc, na niezbyt wysokim poziomie. Boniek i jego pełnomocnicy próbowali przekonać, że menedżerem Bartosza Kapustki jest Calvin Klein, a nie Cezary Kucharski. Że to z Calvinem Kleinem Kapustka nie chce przedłużyć kontraktu… Nie było to poważne. Co więcej, prezes poszedł dalej i nagle – ni z tego, ni z owego – postanowił przeprowadzić na Twitterze sondę, w której zapytał, z czym ludzie kojarzą skrót CK. Też warto przypomnieć:

Poza tym, już w świetle „sondy” przeprowadzonej przez mojego Mocodawcę na portalu internetowym Twitter, której wyniki przedstawiam poniżej, nie sposób powiązać dwóch zestawionych z sobą liter „CK” z osobą Pana Cezarego Kucharskiego.
Z czym kojarzycie CK?
56% Calvin Klein
7% Cracovia Kraków
37% inne
(cytat z pisma przesłanego do pełnomocników Kucharskiego przez pełnomocników Bońka) 

Dlaczego akurat CK, a nie jakieś inne inicjały? Pewnie dlatego, że sonda powstała 21 grudnia, już po tym, gdy do prezesa dotarło pismo przedprocesowe od Kucharskiego (z 17 grudnia).
Poniżej jeszcze jeden argument podany przez pełnomocników Bońka, mający przemawiać za tym, że przeprosiny Kucharskiemu się nie należą:

Nawet jeśli hipotetycznie przyjąć, że sporny wpis odnosi się do Pana Cezarego Kucharskiego, to i tak nie sposób w nim dostrzec jakiegokolwiek naruszenia dóbr osobistych ww. osoby. Otóż, wpis ten ma charakter ironiczny, czy też satyryczny, o czym świadczą na jego końcu użyte trzy emotikony w postaci „uśmieszków”.
(cytat z pisma przesłanego do pełnomocników Kucharskiego przez pełnomocników Bońka)

Czyli żarcik. Nie śmiali się z tego pewnie tylko ci, którzy mieli zajady. A może przez łzy śmiali się i tacy. Któż wie, żarcik naprawdę z górnej półki. Tak czy inaczej nie dziwi, że takie tłumaczenie nie usatysfakcjonowało Kucharskiego, który wysłał kolejne, ostateczne wezwanie, raz jeszcze domagając się przeprosin. Czytamy w nim:

W przypadku braku, adekwatnej do wagi zaistniałego incydentu reakcji Pana Zbigniewa Bońka, nasz Mocodawca będzie zmuszony do skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego.

Reakcji drugiej strony nie było. Sprawa trafia więc do sądu. Kucharski domaga się od Bońka publicznych przeprosin i wpłaty 5 tys. złotych na cel społeczny w postaci szkolenia sportowego dzieci i młodzieży realizowany przez Polską Fundację Piłki Nożnej. Wygląda więc na to, że teraz prezes lub jego pełnomocnicy będą musieli przekonać sąd, jaki to związek Calvin Klein ma lub miał z Bartoszem Kapustką.

Inne artykuły o: Hit | Polecane | PZPN

  • kaczorek

    Ten Boniek to TEMPY ĆWOK

  • Michu

    jako pełnomocnik wiem, że artykuł inspirowany przez pełnomocników CK (Cracovii Kraków?). Jako pełnomocnik wiem też, że mało przekonujące dla Sądu mogą okazać się twierdzenia pełnomocników ZB (z przeprowadzonej przez mnie sondy internetowej na reprezentatywnej grupie internautów wynika, że 68% z nich skrót ten kojarzy się ze slangowym wyrażeniem „zara będę”, 23 z czeskim karabinem maszynowym ZB, a pozostałym 9% z Bóg jeden wie czym). Proszę o zamieszczanie info o dalszym ciągu tej pasjonującej (bez ironii!!!!) sprawy. Żeby podkreślić satyryczny wymiar mojej wypowiedzi pozwalam sobie na zamieszczenie na jej końcu trzech emotikonów w postaci „uśmieszków” :) :) :)

    PS.
    A na poważnie najbardziej szkoda w tym wszystkim Bartka Kapustki, który albo będzie ciągany po Sądach albo po Konsulatach i będzie musiał składać zeznania i wyjaśniać, co według niego oznacza skrót CK, z kim miał kontrakt i jakie były szczegóły pobicia itp. itd., co z pewnością z wielką chęcią uczyni……

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli