Kilkadziesiąt godzin do wyborów w PZPN. Tym razem Kucharski o Bońku. Ostro

Autor wpisu: 26 października 2016 11:21

Do wyborów na prezesa PZPN zostało kilkadziesiąt godzin. Tu cisza przedwyborcza nie obowiązuje, co zresztą widać. Jest ostro.

Urzędujący szef, Zbigniew Boniek, mówił niedawno: „Mogę zapewnić, że do zjazdu będzie tylko merytoryczna dyskusja z mojej strony.”
Ale od tej merytoryki ucieka. Gdy jest okazja na wbicie szpili, to wbija. Tu wypowiedź z niedawnego spotkania z dziennikarzami:
„Ale to nie pan JW, jeśli by wygrał, byłby największym problemem polskiej piłki, ale osoby, które przy nim są i które oficjalnie go wspierają. Jedna z tych osób chciała się ze mną zmierzyć, ale nie uzyskała nawet półtorej rekomendacji. Można powiedzieć, że chciała być kardynałem, a została tylko ministrantem. I teraz składa na mnie donosy.”

Nietrudno się domyślić, że jedną z tych osób jest Cezary Kucharski, który dziś udzielił dużego wywiadu Sportowym Faktom. Zatem – miło już było, teraz tylko na ostro. Najciekawsze fragmenty:
„Boniek proponuje te same stanowiska nawet kilku delegatom. Niektórzy będą oszukani.”
„Ludzie ze środowiska piłkarskiego obawiają się, czują strach. Ich strach wynika z obserwacji czteroletniej kadencji Bońka.”
„Boniek kłamie, sugerując, że nie uzbierałem wystarczającego poparcia, by kandydować na stanowisko prezesa PZPN.”
„Boniek przez cztery lata nic w tej sprawie (chuligaństwa na stadionach – red.) nie zrobił. Lobbował bardziej za zmianami w ustawie hazardowej – czyli dla siebie – niż dla dobra wszystkich.”
„Boniek to hipokryta, jeśli chodzi o bukmacherów. STS jest sponsorem PZPN, a prezes osobiście reklamuje konkurencyjną, nielegalną firmę.”
„On nie lubi mnie pewnie dlatego, że kiedyś namawiał mnie na wspólne interesy transferowe, z których nie skorzystałem. Ja nie lubię cwaniaków.”
Jest w ogóle coś, co podobało się panu w kadencji Bońka?
Tak. Jak ustawił sobie dziennikarzy.”

Czekacie na piątkowe wybory?

Inne artykuły o: PZPN

  • ursynów

    Rany Boskie.
    Gdzie my żyjemy? Czytając Pani wpis, a także wywiad redaktorów Budki i Tuzimka z panem Cackiem, to myślę, że magiel, a zwłaszcza pracownicy magla mogli by się poczuć obrażeni.To co wygadują ci panowie, a zwłaszcza prezio Boniek i niedoszły prezio Kucharski- to badziewie jest.Wstyd,że ludzie światowi, majętni, ale bezwzględni,kochają intrygi i pomówienia. Skąd my to znamy, tych panów dobra zmiana dotknęła. No cóż, żyjemy w kraju, w którym prawo do lżenia jest ważniejsze,niż prawo do godności. Kiedyś takie sprawy załatwiało się w oparciu o kodeks Boziewicza, a teraz o kodeks kibolski- weź bejsbola i nap…l przeciwnika.I to nie do pierwszej krwi,ale,aż padnie.
    Wstyd Panowie.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli