GRA O TRON: Boniek vs Wojciechowski

Autor wpisu: 28 października 2016 10:11

Członków też już znamy

28.10.2016 15.10

Wiceprezesi też wybrani. Jak miało być, tak jest

28.10.2016 14.35

Eugeniusz Nowak, Marek Koźmiński, Andrzej Padewski, Cezary Kulesza i Jan Bednarek – taki miał być zestaw wiceprezesów i taki jest.
Do tego wybrano członków zarządu z rekomendacji Ekstraklasy i pierwszej ligi. To Jakub Tabisz i Martyna Pajączek (pierwsza kobieta w historii).
Tu już nikt nie rzucał plakietką, nie wychodził z sali ani nie podważał zasadności głosowania maszynkami. Bo też wszystko dawno już zostało uzgodnione…

Aluzje, aluzje, aluzje...

28.10.2016 13.45

Zbigniew Boniek: Tak to jest jak się komuś wmawia, że jest dobrym piłkarzem, a nie umie grać w piłkę.

 

Wygrał Boniek. A to niespodzianka...

28.10.2016 13.36

Za Bońkiem cała sala… No, prawie. 99 do 16.
– Nie było żadnego cyrku tylko poważne wybory – podsumował Boniek. Bez komentarza.
– Tych 16 może być pewnym, że od jutra o tym nie pamiętam – dodał „Zibi”.

Jednak będzie głosowanie

28.10.2016 13.34

Józef Wojciechowski się nie zgłosił, ale nie ma obowiązku wystąpienia. Zaczynamy więc głosowanie – stwierdził przewodniczący obrad.

Boniek: Miłości do piłki nie można kupić

28.10.2016 13.20

Trwa wystąpienie kandydatów. Na pierwszy ogień urzędujący prezes, drugiego ognia prawdopodobnie nie będzie. Co mówi Boniek?
– jestem prezesem wszystkich i dla wszystkich
– cztery lata temu nie było takiej reprezentacji, takiego związku, takiej znakomitej sytuacji finansowej, portalu ŁNP
– nie będę nikomu niczego obiecywał, bo nie chcę rzucać kiełbasy wyborczej, ale plany mamy bardzo ambitne
– przez ostatnie dwa tygodnie byłem obrażany, ale społeczeństwo piłkarskie w 90 proc. nie miało wątpliwości, kto powinien zostać prezesem

Ilu jest kandydatów? Dialog jak u Barei

28.10.2016 13.20

Komisja wyborcza zjazdu stwierdza krótko: wciąż jest dwóch kandydatów. Ale to nie takie proste. Oto dialog oficjalny podczas zjazdu:
– Ze względu na opuszczenie obrad przez jednego z kandydatów, komisja wyborcza zwraca się z pytaniem do przewodniczącego, czy kandydat Wojciechowski zrezygnował formalnie?
– Ja też jestem zaskoczony. Oddał plakietkę i stwierdził, że nie będzie brał udział w tym zgromadzeniu. Nie wiem, co dalej.
– Takie zachowanie pana Wojciechowskiego można interpretować jako cofnięcie swojej zgody na start w wyborach. Teraz komisja wyborcza powinna zapytać kandydata obecnego i kandydata nieobecnego, czy dalej chcą kandydować…

zjazd pzpn 11 wach

JW nie ma, za to problem pozostał. Głosowanie na prezesa ma być, czy ma nie być?

28.10.2016 12.30

Trwają dyskusje (zakulisowe) na temat tego, co teraz? Wojciechowskiego na sali już nie ma, a na pytanie, czy nadal jest kandydatem, odpowiedział:- „Zostawiam tę decyzję komisji skrutacyjnej i przewodniczącemu obrad”.
No i nie wiadomo, czy ma się odbyć głosowanie na prezesa, czy nie ma, skoro z kandydatów został tylko jeden. Nie wiedział tego nawet prawnik Maciej Wojcieszak (gość zjazdu), który stwierdził, że musi sprawę skonsultować z mec. Andrzejem Wachem. Czekamy na efekt konsultacji…

Na sali nuda... Za to dzieje się pod salą!

28.10.2016 12.05

Obrady trwają, jakby nigdy nic, ale generalnie nikogo już one nie interesują. Życie toczy się przed salą zjazdową, gdzie na pytania odpowiadał JW, tuż po tym, jak opuścił zjazd.
Sprawa będzie miała pewnie ciąg dalszy, bo (były już?) kontrkandydat Bońka mówi, że ten zjazd po konsultacji z prawnikami zapewne zaskarży do sądu.

Wygrały maszynki. Wojciechowski rzucił mandat i wyszedł z sali!

28.10.2016 11.38

Wygrały maszynki: 93:18. 1 głos wstrzymujący
A Ryszard Niemiec, prezes Małopolskiego ZPN, opierd… Janusza Hańderka za zgłoszenie tego wniosku. Józef Wojciechowski rzucił mandat i opuścił salę!

 

Teraz Boniek o maszynkach

28.10.2016 11.30

Prezes PZPN nie działa sam, ale w swojej drużynie. To co, prezesa wybieramy tajnie, a zarząd już nie? Jeżeli chcielibyśmy wybierać prezesa w trybie: kotara i urna, trzeba byłoby tak samo wybrać członków zarządu. Za każdym razem, gdy jeżdżę na kongresy FIFA i UEFA, to słyszę, jak tam płaczą, że muszą głosować za pomocą kartek, ale takie jest prawo w Szwajcarii. Mój wniosek jest taki, byśmy głosowali przez maszynki – to odpowiedź prezesa Bońka.
Będzie chyba głosowanie… Pytanie, jakim sposobem zagłosują w sprawie… sposobu głosowania…

Hańderek dopomina się o głosowanie na kartkach. Zaczęło się!

28.10.2016 11.20

Cztery lata temu było głosowanie za pomocą maszynek i każdy wiedział, kto jak głosował. Mimo iż rzekomo wybory były tajne. Panie prezesie, czy w UEFA i FIFA głosował pan za pomocą maszynek? Domagam się wpisania do porządku obrad głosowania za pomocą kartek. Tylko to gwarantuje tajność. To mój wniosek formalny. Nie jest w interesie związku to, by wybór prezesa był w jakikolwiek sposób podważany – to głos Janusza Hańderka, jednego z delegatów.
Zaczęło się!

zjazd pzpn handerek 02

Urna do głosowania już pod salą obrad

28.10.2016 11.00

zjazd pzpn urna01

Wjechała urna, czyli jednak szykuje się awantura o sposób głosowania. Ludzie ze sztabu JW wnieśli urnę – tak jak zapowiadali – pod salę obrad. Krótko mówiąc, są gotowi na to, by głosowanie odbyło się tradycyjnie za pomocą kartek.
A tymczasem sala wybrała Eugeniusza Nowaka na przewodniczącego obrad. Żadne to zaskoczenie, bo pan Gienek to prawa ręka prezesa… No i był jedynym kandydatem.

Tym razem zaczął Boniek. Już oficjalnie

28.10.2016 10.45

Sala pęka w szwach, a to przecież tylko wybory na szefa piłki kopanej… Tak czy inaczej – już widać, że dobrze się stało, iż JW się zgłosił i zdołał się zarejestrować. Gdyby nie jego rywalizacja z Bońkiem, pewnie psa z kulawą nogą ten zjazd by nie zainteresował.
Zjazd rozpoczął Boniek, dziękując wszystkim współpracownikom, witając delegatów, sponsorów, honorowych członków etc. etc. No i dziennikarzy. – Przez ostatnie dwa tygodnie żyliście tymi wyborami tak, jak nasza drużyna grała w czerwcu na EURO – powiedział. No, to chyba komplement…
Teraz sprawdzana jest lista obecności delegatów. Jest ich 118, więc trochę to potrwa…

Zaczęli Kucharski z Majdanem...

28.10.2016 10.30

…Od zapowiedzianego briefingu tuż przed rozpoczęciem Zjazdu. Zarzuty do ekipy Bońka? Oczywiście słynne maszynki, na które nie ma zgody zwolenników JW. I sprawa przedstawicieli rywala Bońka, których na zjazd wpuszczono tylko dwóch, choć komitet poparcia Wojciechowskiego zaprosił dziewięciu. W tym – jak tłumaczyli Majdan z Kucharskim – prawników, doradców i osoby, które z ich strony miałby czuwać nad uczciwością podczas głosowania.
Efekt? Nic nie wskórali.

Oto i ona

28.10.2016 10.15

Maszynka jaka jest każdy widzi. To właśnie o nią zapowiada się największe zamieszanie.

Kto się dziś skompromituje?

28.10.2016 10.05

Kto się dziś skompromituje? Cztery lata temu Zbigniew Lach nie miał wątpliwości. Czekamy na równie barwne wystąpienia w ten wietrzny dzień.

Nastał w końcu dzień dzisiejszy, czyli wybory na prezesa PZPN. W ostatnich dniach padło dużo słów, teraz przyszedł czas na czyny. Urzędujący prezes Zbigniew Boniek kontra pretendent Józef Wojciechowski. Uprawnionych do głosowania jest 118 delegatów. O tym co dzieje się oficjalnie na Zjeździe Sprawozdawczo – Wyborczym PZPN, ale także co słychać w kuluarach warszawskiego hotelu Sofitel Victoria, czytajcie tutaj.

Inne artykuły o: PZPN

  • Staszek Anioł

    Jak Wojciechowski mógł rzucić mandat, skoro nie jest delegatem? ;)

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli