Gdzie ten Boniek w końcu mieszka? Jak to gdzie? Tam gdzie mu wygodnie

Autor wpisu: 13 października 2016 14:50

Na pytanie, dlaczego prezes Boniek reklamuje w Polsce nielegalną firmę bukmacherską, odpowiada, że jest obywatelem Włoch, tam mieszka, więc mu wolno. Ale skoro tak, to nie ma prawa startować w wyborach na prezesa PZPN, bo zabrania tego statut związku. To rozdwojenie jaźni ma być argumentem mającym uniemożliwić Bońkowi ubieganie się o reelekcję. Przynajmniej według zwolenników Józefa Wojciechowskiego.

Który to już raz pada ten argument? Enty. I co? I nic. Tym razem Cezary Kucharski i Radosław Majdan (obaj występujący w roli członków komitetu poparcia JW w wyborach na prezesa PZPN) pytania te stawiają raz jeszcze. I twierdzą, że domagać się będą wyjaśnień od ministra sportu, który powinien kontrolować wszystkie związki sportowe – czy Zbigniew Boniek nie łamie prawa, reklamując nielegalną w Polsce firmę bukmacherską, i czy nie łamie statutu PZPN, będąc prezesem federacji i kandydując na kolejną kadencję. Kucharski i Majdan zapowiedzieli przekazanie stosownych dokumentów do Ministerstwa Sportu oraz Komisji Etyki UEFA.
– Pan Boniek wielokrotnie powtarza, że płaci podatki we Włoszech. Wiele razy podkreślał również w mediach, że mieszka tam, gdzie mu wygodniej. Na pytanie, czy może startować w wyborach na prezesa PZPN, odpowiada, że jest obywatelem Polski, tu mieszka i tu płaci podatki, więc może. A na pytanie, dlaczego w takim razie jest twarzą nielegalnej w Polsce firmy bukmacherskiej i ją reklamuje, odpowiada, że może to robić, ponieważ jest obywatelem Włoch – Kucharski z Majdanem przedstawiali swoją argumentację.
Czego oczekują? Bo chyba nie tego, że Boniek wycofa się z kandydowania…
– Oczekujemy wyjaśnień. I zadajemy głośno te pytania, bo mamy wrażenie, że w środowisku panuje zmowa milczenia. Już cztery lata temu je zadawano, ale wtedy nikt nie udzielił na nie konkretnej odpowiedzi. Szczególnie sam zainteresowany, czyli Zbigniew Boniek. Domagamy się więc, by teraz minister sportu zajął stanowisko i powiedział, czy pan Boniek może kandydować na prezesa PZPN, czy też łamie prawo i statut związku, co uniemożliwia mu udział w wyborach – stwierdzili.

Inne artykuły o: PZPN

  • Yano Sik

    Pan Kucharski rozgrywa tą partię po mistrzowsku ;) Taki sobie piłkarz, ale agent i działacz pełną gębą !

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli