Gdzie gra Górnik: w ekstraklasie czy w I lidze? PZPN nie może się zdecydować…

Autor wpisu: 12 sierpnia 2016 16:48

Niezrozumiałe to i skrajnie niekonsekwentne. Jeszcze w poprzedniej rundzie Pucharu Polski Górnik Zabrze traktowany był jako zespół ekstraklasowy (zgodnie z tym, jak traktowani są spadkowicze). W tej potraktowany został już jako zespół pierwszoligowy. Z pożytkiem dla siebie i szkodą dla rywala. Coś tu chyba jest nie w porządku.

Chodzi o losowanie gospodarzy 1/8 finału Pucharu Polski. Zgodnie z zasadami – jeśli w tej rundzie trafiły na siebie zespoły z różnych klas rozgrywkowych, gospodarzem rywalizacji (przypominamy, że jest tylko jedno spotkanie – bez rewanżu) zostaje ten z niższej klasy. Jeśli natomiast z tej samej – gospodarza wyłania losowanie. W przypadku Górnika Zabrze i Wigier Suwałki takie losowanie się odbyło (z korzyścią dla zabrzan) i na pierwszy rzut oka nie powinno to dziwić, bo oba zespoły występują na zapleczu ekstraklasy. Tyle że do tej pory w obecnej edycji Pucharu Polski Górnik Zabrze traktowany był jako drużyna z ekstraklasy (zresztą tak traktowani są spadkowicze, natomiast beniaminkowie ekstraklasy jak drużyny z pierwszej ligi).
Tak więc zabrzanie pucharową rywalizację rozpoczęli od 1/16 finału – jak pozostali ekstraklasowicze, a nie rundę wcześniej – jak pierwszoligowcy. Mieli więc do rozegrania jeden mecz mniej, czyli mniej okazji do złapania kartek (co akurat w przypadku ich rywali z Wigier nie jest bez znaczenia), mniej okazji do złapania kontuzji itd.
W Suwałkach nie mogą zrozumieć i trudno się im dziwić, dlaczego więc nagle, ni z tego ni z owego, Górnik został potraktowany jako zespół pierwszoligowy. To oczywiście skrajna niekonsekwencja organizatora rozgrywek, czyli Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dziwaczne to, niekonsekwentne i niesprawiedliwe. Najpierw Górnik skorzystał z przywileju jako ekstraklasowicz, teraz korzysta z przywileju jako pierwszoligowiec. Ktoś w PZPN ogarnia ten regulamin i nie czuje się z tym niekomfortowo? A powinien…

Najgłupszy regulamin, jaki widziałem. Górnik nie grał w 1. rundzie, bo był rozstawiany jako zespół z ekstraklasy, a teraz jest traktowany jako pierwszoligowiec. Powinien albo zaczynać od 1. rundy, jak Wigry, albo zapierdzielać teraz do Suwałk – to jeden z tych komentarzy, które akurat nadają się do cytowania, i pod którymi podpisujemy się obiema rękami.

Inne artykuły o: Górnik Zabrze | PZPN | Wigry Suwałki

  • GerardBukowski

    Skandal tak sie nie powinno robić

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli