Dawidowski z wyrokiem za jazdę po pijaku. Złamał statut i poświadczył nieprawdę?

Autor wpisu: 3 czerwca 2016 18:50

Witold Dawidowski złamał statut i poświadczył nieprawdę? Jeśli tak, to nie ma prawa startować na kolejną kadencję. No i od 24 lutego 2015 roku nie powinien również pełnić funkcji prezesa Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

Kampania na Podlasiu wkracza w decydującą fazę, więc i kaliber argumentów coraz grubszy. Dotarliśmy do pisma z Prokuratury Okręgowej w Łomży, w którym czytamy:

Witold Dawidowski skazany został wyrokiem Sądu Rejonowego w Wysokiem Mazowieckiem z dnia 24 lutego 2015 roku na podstawie art. 178 a § 1 kk z zastosowaniem art. 335 § 1 kpk na karę grzywny w wysokości 400 stawek dziennych po 10,- zł. każda stawka (4.000,-zł.). Orzeczono tym wyrokiem również zakaz prowadzenia przez niego wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 1 roku zaliczając do tego okresu okres zatrzymania prawa jazdy od 8 lipca 2014 roku Obciążono go również kosztami postępowania i opłatami.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Łomży
Maria Kudyba

To oczywiście finał słynnej jazdy pana prezesa pod wpływem alkoholu, która skończyła się wypadkiem i potrójną próbą ucieczki przed policją. Czy to oznacza, że zgodnie ze statutem Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Dawidowski od 24 lutego 2015 roku nie powinien być prezesem?

Paragraf 19, pkt 4 statutu Podlaskiego Związku Piłki Nożnej:
Skazanie prawomocnym wyrokiem sądu karnego za przestępstwo umyślne ścigane z urzędu powoduje z mocy prawa wygaśnięcie członkostwa w organach statutowych Podlaskiego ZPN.

I jeszcze jedno – ubiegając się o fotel prezesa, każdy kandydat musiał podpisać i złożyć oświadczenie, które w jednym z punktów zawiera następujący zapis: „nie byłem karany za przestępstwo umyślne”. Pan prezes takie oświadczenie złożył.
Ciekawe więc, co teraz z tym fantem zrobi Dawidowski. A jeszcze ciekawsze, co zrobią z nim delegaci podczas niedzielnych wyborów.

Inne artykuły o: Polecane | PZPN

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli