Boniek faworytem bukmacherów

Autor wpisu: 26 października 2016 14:49

W piątek wybory prezesa PZPN, a my sprawdziliśmy czy firmy bukmacherskie przyjmują zakłady na to wydarzenie.

Z pytaniem o zakład zwróciliśmy się do kilku firm, między innymi Expekt, czyli „nielegalnego” bukmachera, którego firmuje twarzą obecny prezes PZPN Zbigniew Boniek. „Niestety nie przewidujemy takiego zakładu w naszym serwisie” – taką otrzymaliśmy odpowiedź. Innej się zresztą nie spodziewaliśmy. Nie dość, że obóz kontrkandydata Bońka, czyli Józefa Wojciechowskiego zgłasza wątpliwości natury prawnej i etycznej odnośnie tego, to jeszcze zakład dotyczący reklamującego, mógłby mu tylko narobić większego smrodu.

„Polscy traderzy nie wyrazili chęci zabawy w wystawianie kursów ze względu na niewielką wiedzę o naszym piłkarskim podwórku” – to z kolei stanowisko firmy Unibet. W ofertach, które przejrzeliśmy, na piątkowe wydarzenie znaleźliśmy ofertę Fortuny.

Według tych zakładów faworytem jest Zbigniew Boniek. Firma w ogóle nie wystawiła w ofercie wprost takiej opcji, jak wygrana Wojciechowskiego. Wszystkie trzy zakłady dotyczą bezpośrednio Zbigniewa Bońka.

kursy

Co wynika z tych ofert? Przypomnijmy podstawowe reguły: wysoki kurs oznacza małe prawdopodobieństwo zajścia wydarzenia; niski kurs, to z kolei duże prawdopodobieństwo. Najwięcej (2,52 złote za postawioną złotówkę) można wygrać stawiając na „nie” przy opcji „Z.Boniek otrzyma 83 głosów lub więcej”. I tu uwaga: wybory w pierwszej turze wygrywa ten kandydat, który dostanie ponad połowę ze 118 głosów).
Każda opcja na „nie” pośrednio może zawierać (ale nie musi) też wygraną Wojciechowskiego, bo przecież jeśli Boniek dostanie mniej niż połowę głosów (czyli na przykład 20), to wygra JW.
Drugi najwyższy kurs (2,37) dotyczy  wysokiego zwycięstwa Bońka (89 głosów i więcej).
Kierując się kursami (jeszcze raz: najniższy, czyli tak zwany pewniak) wychodzi na to, że najbardziej prawdopodobny rezultat głosowania, to 83-85 głosów dla obecnego prezesa (kurs 1,4).

Nasz czytelnik podesłał nam ciekawe zakłady firmy LvBET. Czego to ludzie nie wymyślą…
Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 26.10.2016 163508

Inne artykuły o: Inne | PZPN

  • Fan
  • Staszek Anioł

    Skoro opcja „nie” w przypadku pytania, czy Boniek dostanie co najmniej 83 głosy „pośrednio zawiera też wygraną Wojciechowskiego”, to tak samo zawiera ją każda inna proponowana przez Fortunę…

    • Piotr Wierzbicki

      Słusznie. Poprawione. Logika…

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli