Neymar: – Na boisku jest czterech sędziów. Powinni zająć się swoją robotą

Autor wpisu: 18 czerwca 2018 12:49

Neymarowi dostało się w mediach za mecz ze Szwajcarią (1:1). Że mało skuteczny, niedokładny i tracił dużo piłek. Inna sprawa, że Brazylijczyk był skrupulatnie pilnowany przez rywali, na dodatek często był powstrzymywany nieprzepisowo. – To chyba normalne, że mnie tak faulują, ale warto się temu przyjrzeć – przyznał po spotkaniu.

Neymar był najczęściej faulowanym piłkarzem wczorajszego meczu. Ale jak wyliczyli statystycy, był także najczęściej faulowanym zawodnikiem na mistrzostwach świata od 20 lat! Po nieprzepisowych wejściach Szwajcarów leżał na murawie aż 10 razy. W 1998 więcej, bo jedenaście razy, faulowany był Alan Shearer w spotkaniu Anglii z Tunezją.

– Nie mam na ten temat nic do powiedzenia. Byłem atakowany, bolało mnie, ale się tym nie martwię. Do mnie należy gra w piłkę – powiedział Neymar, ale dodał jednocześnie. – To sędzia ma te faule zobaczyć. To chyba normalne, że mnie tak faulują, ale warto się temu przyjrzeć.
Oceniając sytuację po której padł gol dla rywali, stwierdził: – Według mnie tam był faul. Oglądałem to potem na powtórce, ale to nie ja powinienem się tym zajmować. Na boisku jest czterech sędziów. Powinni zająć się swoją robotą. My zachowujemy spokój i skupiamy się na tym, by jak najlepiej przygotować się do kolejnego spotkania.

Inne artykuły o: Mistrzostwa Świata 2018 | Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli