My liczymy na awans na mundial w Rosji. Piłkarze liczą też… na sporą kasę

Autor wpisu: 30 marca 2017 14:58

Gra idzie o wysoką stawkę. Piłkarze reprezentacji Polski mogą dostać około jedenaście milionów złotych do podziału za awans na mistrzostwa świata w Rosji.

Na razie liczymy punkty kadry w tabeli naszej grupy eliminacyjnej. I tu jest dobrze – bo o 6 punktów wyprzedzamy Czarnogórę i Danię. Do zapewnienia awansu do mundialu w Rosji jeszcze trochę brakuje, ale powoli zaczynamy liczyć już… kasę. Oczywiście naszych reprezentantów.
Jak napisał dziś „Przegląd Sportowy”, polscy piłkarze mogą spodziewać się około 11 mln złotych do podziału. Za awans na ostatnie mistrzostwa w Brazylii FIFA wypłaciła każdej federacji 8 milionów dolarów. Dokładnej kwoty, która zostanie przyznana teraz jeszcze nie znamy, ale raczej nie powinna się ona znacząco różnić. Kasę dostaje (tego się trzymamy, że dostanie, bo nasza reprezentacja awansuje) PZPN i teraz sprawa najważniejsza – ile z tej kwoty mają sami piłkarze. Premie negocjuje rada drużyny, na czele której stoi oczywiście kapitan Robert Lewandowski. Spotkanie w tej sprawie ma się odbyć po kolejnych meczach eliminacyjnych. W przypadku awansu na EURO we Francji w 2016 roku piłkarze „wywalczyli” sobie 35 procent, wtedy dostali ok. 12 mln zł (PZPN dostał od UEFA 8 mln euro, FIFA płaci „tylko” w dolarach). Jeśli dogadają się na podobny procent – dostaną jakieś 11 mln złotych do podziału.
Poszczególni zawodnicy dostają potem kwotę w zależności od sumy punktów jakie uzbierali w meczach eliminacyjnych:
– 4 punkty się za wyjście w podstawowym składzie
– 3 punkty za wejście z ławki
– 2 punkty za bycie niewykorzystanym rezerwowym
– 1 punkt, jeśli zawodnik nie załapał się do składu na mecz
Na razie maksymalną liczbę punktów – 20 – mają Błaszczykowski, Fabiański, Glik, Lewandowski i Zieliński. W najbliższym spotkaniu zabraknie na pewno Kamila Glika, który będzie pauzował za kartki.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli