Stokowiec bez tajemnic i jego Projekt Klub, czyli kolejna ciekawa inicjatywa Football Lab

Autor wpisu: 15 stycznia 2018 12:31

Laboratorium Futbolu rusza z kolejną ciekawą inicjatywą szkoleniową. W lutym wspólnie z Magazynem „Asystent Trenera” organizuje szkolenia pod hasłem „Projekt Klub”. – Tematyka, jaka będzie poruszana podczas tych szkoleń, w takich szczegółach w Polsce nie była jeszcze nigdy pokazywana – zapewniają organizatorzy.

Jakiś czas temu informowaliśmy o powstaniu pierwszego w Polsce Laboratorium Futbolu – dużego projektu, mającego zapewnić piłkarzom i trenerom kompleksowy system szkolenia. Laboratorium działalność swoją rozpoczęło z przytupem – od zorganizowania prestiżowej Międzynarodowej Konferencji Football Lab Workshop 2017. Tym razem Football Lab organizuje dwa szkolenia, których moderatorem będzie Piotr Stokowiec.

Były szkoleniowiec Zagłębia Lubin, Polonii Warszawa i Jagiellonii to jeden z najlepszych trenerów młodego pokolenia w naszym kraju i komuś, kto interesuje się futbolem, specjalnie przedstawiać go nie trzeba. Natomiast warto wspomnieć, że to również człowiek, który bardzo chętnie angażuje się w różnego typu inicjatywy szkoleniowe czy edukacyjne, nie ma oporów przed „dzieleniem” się wiedzą i warsztatem. Był zresztą jednym z prelegentów ubiegłorocznej konferencji Football Lab Workshop 2017.
Można powiedzieć, że moją wizytówką jest transparentność. Niczego nie mam potrzeby ukrywać. Powinniśmy wspólnie jako trenerzy wspierać się i inspirować. Może wreszcie ruszymy jako polscy szkoleniowcy w głąb Europy, ale żeby tak się stało, musimy się szkolić, motywować i rozwijać. Dlatego warto dawać trochę siebie – mówił podczas wspomnianego Football Lab Workshop 2017.

***
Pierwszą częścią „Projektu Klub” będzie konferencja „Nowoczesny model pracy sztabu szkoleniowego”. Odbędzie się ona 17 lutego 2018 roku w OSiR Polna w Warszawie przy ul. Polnej 7. To tak naprawdę cały dzień spędzony „wewnątrz” sztabu szkoleniowego ze specjalistami-praktykami, którzy szczegółowo opowiedzą o swojej pracy.
Piotr Stokowiec, Łukasz Smolarow oraz Paweł Habrat podzielą się swoją praktyczną wiedzą, w jaki sposób efektywnie pracować z zespołem, oraz pokażą model funkcjonowania sztabu szkoleniowego w profesjonalnym klubie piłkarskim. Opowiedzą o tym, jaka jest rola trenera i sztabu szkoleniowego. Przedstawią modele pracy w poszczególnych płaszczyznach (technika, taktyka, przygotowanie fizyczne i mentalne). Omówią zasady komunikacji wewnętrznej sztabu szkoleniowego oraz wytłumaczą, czym jest profil zawodnika, jak go wiarygodnie i użytecznie ocenić w procesie treningowym, a także jak pracować indywidualnie.
Dodatkowo prowadzący konferencję w oparciu o własne doświadczenia przedstawią przykładowy mikrocykl treningowy. Będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób planować mikrocykl, zobaczyć analizę jednostek treningowych, meczów, analizę rywala. Trenerzy przedstawią też materiały wizualne, statystyki, dokumentację oraz podzielą się praktycznymi poradami dotyczącymi funkcjonowania profesjonalnego sztabu szkoleniowego. Całość konferencji zostanie zwieńczona częścią praktyczną, podczas której zostaną zaprezentowane wybrane elementy techniczno-taktyczne – informują organizatorzy konferencji.

Szczegóły i formularz zgłoszenia POD TYM LINKIEM. Uwaga – liczba miejsc ograniczona!

***
Drugą częścią „Projektu Klub” będą ekskluzywne warsztaty z Piotrem Stokowcem – funkcjonowanie systemu 1-3-5-2 na poziomie ekstraklasy. Odbędą się one 18 lutego 2018 r. od godz. 11.00 w Sklepie Piłkarskim R-Gol w Warszawie przy ul. Puławskiej 255.
Uwaga – w tym przypadku jest tylko 25 miejsc przeznaczonych do ogólnodostępnej sprzedaży. Trzeba więc się spieszyć!
A czemu warto? Bo w kameralnym gronie, w bezpośrednim kontakcie z prowadzącym będzie można poznać podstawowe założenia gry i zadania dla zawodników oraz korzyści wynikające z gry systemem 1-3-5-2, dowiedzieć się, jak wybrać skuteczny system gry dla własnej drużyny i ocenić potencjał zawodników niezbędny do funkcjonowania w określonym systemie. Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe, czas na panel dyskusyjny, warsztatowy charakter spotkania oraz przede wszystkim dużą dawkę wiedzy praktycznej.

Szczegóły i formularz zgłoszenia POD TYM LINKIEM. Przypominamy – tylko 25 miejsc do ogólnodostępnej sprzedaży!

***
Natomiast 27 stycznia 2018 r. od godz. 12.00 w OSiR Polna w Warszawie przy ul. Polnej 7 rozpocznie się szkolenie pod hasłem: „Wdrożenie treningu mentalnego w praktyczny trening piłkarski”. Wszystko, co trener powinien wiedzieć o psychologii sportu, o roli, jaką psychika pełni u zawodników. I to na przykładach klubów Premier League! Bowiem głównym prelegentem warsztatów będzie Tom Bates, specjalista od psychologii w treningu piłkarskim w takich klubach jak Aston Villa, West Bromwich Albion czy Birmingham City.

Szczegóły i formularz zgłoszenia POD TYM LINKIEM. Uwaga – liczba miejsc ograniczona!

***
I na koniec jeszcze kilka słów o samym Laboratorium Futbolu. To projekt, który pomaga stworzyć optymalne warunki do rozwoju, w którym praktyka treningowa ma prowadzić do perfekcji. Projekt skierowany jest oczywiście przede wszystkim do zawodników – wszystkich, czyli i tych najmłodszych, i tych najstarszych. Ale też do trenerów, klubów i akademii piłkarskich.
Mamy przygotowany program dla czterolatków, dla dzieci w tzw. złotym okresie rozwoju, czyli od 8 do 12 lat, dla zawodników już docelowo ukształtowanych, czyli ponad 13-letnich. Ale prowadzimy też zajęcia indywidualne z zawodnikami grającymi w ekstraklasie. I proszę sobie wyobrazić, z ich strony jest bardzo duże zainteresowanie naszym projektem. Mimo że w klubach ci zawodnicy mają przecież swoje mikrocykle, wielu z nich widzi potrzebę pogłębienia wiedzy i podwyższenia umiejętności dzięki ulepszeniu swojego treningu. I my im w tym pomagamy – przyznaje Mariusz Paszkowski, jeden z założycieli Football Lab.
I dodaje: – Nasz projekt to w pewnym sensie filozofia postrzegania piłki nożnej. Chcemy, by harmonijny rozwój sportowy był ściśle powiązany z rozwojem osobowości, szczególnie wśród młodych zawodników. I bardzo o to dbamy. Tak samo jak dbamy o to, byśmy sami też się rozwijali. Można powiedzieć, że Football Lab to system, który zmienia się każdego dnia, tak jak każdego dnia zmienia się oblicze futbolu.

Inne artykuły o: Inne

 • Piotr Borkiewicz

  To jest bardzo ciekawe.
  „Ale prowadzimy też zajęcia indywidualne z zawodnikami grającymi w ekstraklasie. I proszę sobie wyobrazić, z ich strony jest bardzo duże zainteresowanie naszym projektem. Mimo że w klubach ci zawodnicy mają przecież swoje mikrocykle, wielu z nich widzi potrzebę pogłębienia wiedzy i podwyższenia umiejętności dzięki ulepszeniu swojego treningu.”
  To znaczy że trenerzy klubowi na poziomie Ekstraklasy nie mogą pomóc swoim zawodnikom?
  Dziwne, przecież zapewniają nas że nasi trenerzy są tak dobrze przygotowani że ściąganie „zagranicznego szrotu” jest dla nich obraźliwe i czują się niedocenieni.
  To jak to jest? Potrafią trenować piłkarzy czy nie?

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli