Stań się mentalną potęgą! Obóz mentalny dla młodych piłkarzy po raz pierwszy w Polsce

Autor wpisu: 14 czerwca 2018 21:57

Już 29 lipca startuje pierwszy w Polsce obóz poświęcony przygotowaniu mentalnemu w piłce nożnej. Mental Football Camp to kolejny, innowacyjny projekt stworzony przez Laboratorium Futbolu. Ciekawa, bogata i profesjonalna oferta, unikalny program gwarantujący najwyższy poziom szkoleniowy, praca pod kierunkiem psychologów sportu i trenerów pracujących z czołowymi polskimi piłkarzami.

Laboratorium Futbolu to organizacja, która kompleksowo szkoli młodych piłkarzy, współpracuje z klubami oraz trenerami, prowadzi szkolenia i obozy sportowe. Z ich usług korzystają m.in. akademie piłkarskie Pogoni Szczecin, Jagiellonii Białystok, czy Wigier Suwałki. Zupełnie nowym projektem na polskim rynku jest organizowany przez Football Lab – Mental Football Camp – obóz dedykowany dla zawodniczek i zawodników z roczników 2001-2008, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności mentalne w połączeniu z praktycznym treningiem piłkarskim. Konieczność pracy nad sferą mentalną coraz częściej dostrzegają trenerzy oraz sami zawodnicy.

– Podczas meczu 10% to umiejętności piłkarskie, a pozostałe 90% to psychika. Często, w szczególności młodzi zawodnicy, nie potrafią sobie poradzić z presją, czy z emocjami, które pojawiają się podczas gry. Dlatego żeby wejść na wyższy poziom, warto pracować na tym elementem. Cieszy mnie fakt, że coraz częściej mówimy o tym problemie, a w szczególności to, że młodzi zawodnicy mają teraz takie możliwości. Współpracuje z projektem Football Lab od samego początku i jestem przekonany, że ta inicjatywa pomoże zawodnikom rozwijać umiejętności mentalne, co bezpośrednio przełoży się na poprawę ich gry – mówi ambasador marki Football Lab, zawodnik Lecha Poznań i reprezentacji Polski, Maciej Makuszewski.

Nad koncepcją treningu mentalnego w ramach struktur Laboratorium Futbolu oraz zawartością merytoryczną obozu Mental Football Camp czuwa Paweł Habrat – psycholog sportu, znany ze współpracy z czołowymi polskimi piłkarzami.
– Psychika obok przygotowania technicznego, taktycznego i fizycznego stanowi jeden z czterech fundamentów decydujących o skuteczności. Praca w obrębie psychiki zawsze przyniesie wymierne korzyści, ponieważ będzie dawała możliwość ciągłego rozwoju poprzez budowanie świadomość młodego zawodnika. Okres dzieciństwa jest szczególnie ważny żeby wyrabiać odpowiednie nawyki, tak bardzo potrzebne w późniejszym wieku sportowca – mówi Paweł Habrat.

Jak zapewniają organizatorzy, w ramach obozu na wszystkich uczestników czeka 7 dni inspirującej pracy nad Fundamentami Mentalnego Rozwoju Zawodnika, praktyczny trening mentalny przygotowany przez psychologów sportowych na co dzień pracujących z czołowymi polskimi zawodnikami, 3 poziomowy program treningu mentalnego obejmujący budowanie świadomości zawodnika, wdrożenie umiejętności mentalnych do treningu piłkarskiego oraz praktyczne zastosowanie nabytych umiejętności. Podczas obozu zawodnicy będą pracowali nad rozwojem koncentracji uwagi, kontrolą emocji, pewnością siebie. Uczestnicy zostaną wyposażeni również w narzędzia, które po zakończonym obozie będą mogli wdrożyć w swoją codzienną pracę nad przygotowaniem mentalnym. Skąd pomysł na tego typu obóz w Polsce?
– Problem przygotowania mentalnego zawodników jest coraz częściej dostrzegany wśród trenerów, jednak brakuje pracy systemowej. Wspólnie z grupą topowych ekspertów z tego zakresu, współpracujących z naszą organizacją, stworzyliśmy unikalny system treningu mentalnego. System ten funkcjonuje już w klubach i akademiach, które z nami współpracują. Obserwując to w jaki sposób rozwijają się młodzi zawodnicy doszliśmy do wniosku, że warto poszerzyć go o praktyczną pracę podczas obozów mentalno-piłkarskich – wyjaśnia Mariusz Paszkowski, współtwórca Football Lab i jeden z organizatorów obozu.

Obóz Mental Football Camp odbędzie się od 29 lipca do 4 sierpnia w Hotelu Beskidian 3* w Węgierskiej Górce. Więcej informacji oraz zapisy TUTAJ

Inne artykuły o: Inne

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli