Plebiscyt FIFA – Lewandowski jeszcze dalej niż rok temu

Autor wpisu: 24 października 2017 10:46

Trudno było się spodziewać, że Robert Lewandowski zbliży się do podium w plebiscycie Piłkarza Roku FIFA. Ale tak dalekie miejsce? Kapitan reprezentacji Polski nie zebrał nawet jednego procenta głosów.

Najlepszym piłkarzem został – tak jak oczekiwano – Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zdobył aż 43,16 proc. głosów i wyprzedził Messiego i Neymara. Lewandowski, który rok temu zajął 12. miejsce, tym razem był jeszcze dalej – na 16. pozycji. Otrzymał 0,77 głosów.
Tak rozkładały się głosy na najlepszych:
1. Ronaldo – 43,16 proc.
2. Messi – 19,25
3. Neymar – 6.97
4. Gianluigi Buffon – 6.82
5. Sergio Ramos – 3.34
6. Luka Modrić – 3.33
7. Toni Kroos – 2.7
8. Marcelo – 2.09
9. N’Golo Kante – 1.35
10. Luis Suarez – 1.19

16. Robert Lewandowski – 0.77

Wyboru z każdego kraju dokonują trzy osoby – kapitan reprezentacji, szkoleniowiec kadry oraz wybrany dziennikarz, a każdy głosuje na trzy osoby, dając im odpowiednio pięć, trzy i jeden punkt. Lewandowskiemu maksymalną liczbę przyznał Adam Nawałka i trener reprezentacji Belize Richard Orlowski. Trzy punkty Polak dostał m.in. od Manuela Neuera i Christopha Dauma (byłego trener reprezentacji Rumunii).

I ciekawostka – na Lewandowskiego nie głosował dziennikarz z Polski – Michał Pol, bo jak wytłumaczył… nie wiedział, że można „na swoich”…

Inne artykuły o: Inne | Reprezentacja

  • zgubek

    Temu POLU to z tej mądrości włosy wyszły.

  • Jan Nowak

    Typ pracuje w niemieckim onecie. On dobrze wiedzial, ze mozna zaglosowac na Lewego ale lewak nigdy nie zaglosuje na Polaka.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli