Najcenniejsza koszulka wylicytowana za 10 tys. zł! Gwiazdy wsparły Świętego Mikołaja

Autor wpisu: 17 grudnia 2017 13:27

To było piłkarskie wydarzenie, jakich zimą w Polsce jest niewiele. Turniej Mikołajkowy w Suwałkach ma swoją tradycję i coraz większą renomę. I słusznie, bo należy do topowych imprez halowych w naszym kraju. Tu zawsze są gwiazdy piłki, gwiazdy estrady, gwiazdy ekranu i – co najważniejsze – pozytywna atmosfera. A to wszystko zwieńczone licytacją unikatowych pamiątek, z których dochód od początku imprezy organizatorzy przeznaczają na szczytny cel. Nie inaczej było tym razem – zebrano ponad 117 tys. zł!

W piątek piękny koncert dał Lombard, a w turnieju Prolog zagrały dzieciaki z klubów polskich, litewskich i białoruskich. W sobotę walczono na zielonym boisku o główne trofeum turnieju, a w nocy z soboty na niedzielę bawiono się na balu, na którym odbyła się wspominana licytacja. Dochód z niej przeznaczono na prezenty od Świętego Mikołaja dla najbardziej potrzebujących rodzin z Suwałk i okolicy oraz dla Stowarzyszenia „Aktywni Tak Samo”, zajmującego się młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. W tym roku fanty, które licytowano, były wyjątkowe.

Na przykład koszulka Marii Andrejczyk, w której nasza najlepsza oszczepniczka wystąpiła podczas igrzysk olimpijskich w Rio. Szczęśliwy nabywca musiał za nią wyłożyć 5 tys. zł.
Mateusz Borek „dorzucił” do licytacji spodenki, w których walczył Tomasz Adamek, Paweł Papke „zorganizował” koszulkę siatkarskiej reprezentacji Polski z podpisami polskich mistrzów świata z 2014 roku. Były też do wylicytowania rękawice do walki w MMA ufundowane przez Joannę Jędrzejczyk, koszulka z podpisem Dariusza Michalczewskiego, koszulka Mameda Khalidova z autografem tego wojownika, a także przejazd z… Krzysztofem Hołowczycem. Ale najwięcej rzecz jasna było pamiątek piłkarskich.

O gadżety związane z reprezentacją zatroszczyli się dwaj kadrowicze, którzy jeszcze niedawno występowali w Wigrach Suwałki, czyli Maciej Makuszewski i Damian Kądzior. Największą popularnością cieszyła się koszulka kapitana biało-czerwonych Roberta Lewandowskiego z autografami niemal wszystkich obecnych reprezentantów. I to był fant wylicytowany najwyżej. Trafił w ręce Rafała Maseraka. Słynny tancerz, a także zawodnik Reprezentacji Artystów Polskich, wyłożył za nią 10 tys. zł!

Ale było też mnóstwo innych wartościowych pamiątek. Rękawice bramkarskie od Artura Boruca, koszulki: Grzegorza Krychowiaka i Roberta Lewandowskiego (z kadry), Macieja Makuszewskiego (z kadry i z Lecha), Damiana Kądziora (z Górnika), Patryka Małeckiego (z Wisły), Macieja Rybusa (z Lokomotiwu) i Karola Świderskiego (z Jagiellonii), a także koszulka Legii Warszawa z podpisami piłkarzy mistrzów Polski i koszulka Jagiellonii Białystok z podpisami wicemistrzów. Unikatem był plakat z autografami złotej jedenastki z igrzysk w Monachium w 1972 roku „Orły Górskiego”, do którego dołączona została książka z wpisem naszego niezapomnianego Trenera Tysiąclecia. Ta unikatowa pamiątkowa trafiła do szczęśliwego nabywcy za 4 tys. zł.
Można też było wylicytować wyjazd na jeden z meczów sparingowych biało-czerwonych przed czerwcowymi finałami MŚ w Rosji, bilety VIP na mecze Górnika, Lecha i Wisły oraz spotkania z byłymi piłkarzami Wigier, dziś grającymi w Zabrzu, Poznaniu i Krakowie, czyli z Damianem Kądziorem, Maciejem Makuszewskim oraz Patrykiem Małeckim.

Nie zabrakło też pamiątek związanych z Wigrami, które przecież w tym roku obchodziły okrągłe, 70. urodziny. Była jubileuszowa koszulka w stylu retro „Wigry 70 lat”, aktualna koszulka, w której piłkarze Artura Skowronka grają w lidze, piłka z podpisami zawodników Wigier, logo 3D suwalskiego klubu, mozaika z logo klubu i Akademii Piłkarskiej Wigier, okolicznościowy proporczyk z okazji 70-lecia, a nawet… drewniane okulary przeciwsłoneczne z logo Wigier.

Nie brakowało też fantów pozasportowych. Można było na przykład wylicytować lot balonem nad Suwalszczyzną dla dwóch osób, zaproszenie do Browaru Północnego (sponsor główny tej edycji turnieju) na ważenie piwa i degustację, czy spływ kajakowy Czarną Hańczą.

Co najważniejsze, Święty Mikołaj, jak co roku zresztą, mógł liczyć na ofiarność i pomoc gości suwalskiego balu. Znów nie brakowało życzliwość i hojności. Fanty rozchodziły się jak świeże bułeczki, a to znaczy, że po raz kolejny Mikołajkowy Turniej w Suwałkach zakończył się wielkim sukcesem. Sukcesem ludzi dobrej woli. I konkretną kwotą, którą organizatorzy wesprą najbardziej potrzebujących. Brawo!

Inne artykuły o: Inne

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli