Janusz Wójcik do wzięcia. Kto chętny?

Autor wpisu: 13 czerwca 2017 11:30

Rany Boga! Janusz Wójcik ponownie z licencją na trenowanie! Wszystkie kary za korupcję odbyte, papiery w porządku. Znajdą się chętni, by zatrudnić srebrnego medalistę igrzysk olimpijskich?

Kiedyś musiało to nastąpić –  karencja „Wuja” w futbolu minęła. Kilka dni temu były selekcjoner oficjalnie odebrał licencję trenerską UEFA Pro, co oznacza, że będzie mógł znowu poprowadzić jakiś klub z ławki trenerskiej.
Przypomnijmy, że Wójcik odbywał karę za działania korupcyjne w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, w którym był trenerem w 2004 roku. „Wujo” został zatrzymany w 2008 roku, dwa lata później został oskarżony. Proces był jednak przeciągany, bo Wójcik długo przebywał na zwolnieniu lekarskim. Za ustawianie meczów został ukarany czteroletnią dyskwalifikacją – ta kara kończyła się we wrześniu 2016 roku. Co do odpowiedzialności karnej, Wójcik przyznał się do zarzucanych mu czynów i poddał dobrowolnie karze – 9 października 2014 został skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat, grzywnę w wysokości 64 tys. 260 zł oraz dwuletni zakaz wykonywania zawodu trenera.
Teraz „Wujo” może wrócić do zawodu. PZPN wydał trenerowi licencję UEFA Pro na dwa sezony. Choć działaczom PZPN na pewno bardzo nie w smak było wydawanie skompromitowanemu szkoleniowcowi dokumentów, nie mieli wyboru.

To jak? Ktoś chętny do zatrudnienia „Wuja”? Pierwszoligowy Chrobry Głogów szuka trenera, po tym jak do Jagiellonii odszedł Ireneusz Mamrot. Może GKS Katowice, Łęczna, Stomil albo beniaminek Odra Opole (ci ostatni co prawda właśnie zatrudnili nowego trenera)? A może od razu z grubej rury – Ekstraklasa?! W Termalice jakoś nikt nie może zagrzać miejsca… Wójcik w ostatnich latach mocno podupadł na zdrowiu, więc ciężko się spodziewać, żeby szalał przy linii jak za dawnych czasów, ale emocje na pewno nadal by były…

Pytanie, na ile Wójcik orientuje się w realiach obecnej polskiej piłki. Nawet za najlepszych lat miał wielokrotnie problemy z zapamiętywaniem nazwisk piłkarzy w swoich drużynach. Chyba, że jego taktyka będzie polegać wyłącznie na jego słynnym haśle: „Kiełbasy w górę i golimy frajerów”…

Inne artykuły o: Inne | PZPN

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli