W jakich butach grają nasi reprezentanci?

Autor wpisu: 3 grudnia 2017 16:55

Jak widać z powyższej grafiki, naszą reprezentację ubierają w buty piłkarskie dwie marki: Adidas i Nike. A w pierwszej jedenastce Adama Nawałki zdecydowaną przewagę ma amerykański producent, którego znakiem jest podłużna fajka.

Swego czasu dla Roberta Lewandowskiego Nike przygotował spersonalizowane buty, z unikalnym graficznym opracowaniem wyglądu tych specjalnych korków Hypervenom II. Były w kolorze biało-czerwonym, a projektant umieścił na nich nie tylko napis „Lewy”, ale też różne symbole związane z naszym napastnikiem. Jest biało-czerwona flaga, jest łacińska sentencja: „Semper Invicta” (zawsze niepokonana) odnosząca się do Warszawy, z którą emocjonalnie związany jest piłkarz. Na niewielkiej przestrzeni projektantowi udało się umieścić także logo piłkarza, numer 9 jaki nosi na koszulce a nawet pas judo, w hołdzie ojcu zawodnika, który był właśnie judoką.

Dzisiaj technika poszła już tak daleko naprzód, że na spersonalizowane buty mogą liczyć nie tylko reprezentanci czy gwiazdy futbolu. Oczywiście nie w takiej skali, jak to miało miejsce przy butach „Lewego”, ale napis na korkach może mieć już każdy. Wystarczy wybrać swój projekt napisu (jego treść) i kolor przy zakupie butów, a firma przyśle wam już gotowe, spersonalizowane buty z waszym imieniem, nazwiskiem czy pseudonimem.
Możecie takie zamówienie złożyć np. w sklepie online Vitasport.pl Wystarczy kliknąć TUTAJ

Wracając do grafiki z butami naszych reprezentantów to widać, że kadrowicze wybierali najczęściej Nike model Mercurial. I – jak da się zauważyć – wielu z nich nie ma problemu z wyborem butów połączonych ze skarpetą, co dla wielu tradycjonalistów jest nie do przyjęcia.
Co ciekawe na grafice przy nazwisku Michała Pazdana widnieje model adidasów X17 w kolorze czerwonym. Stoper Legii ma kontrakt z Adidasem, ale swego czasu reklamował na Facebooku także model X16+ Purechoas Turbocharge z symbolem trzech pasków.

Podkręcamy tempo w nowych #X16+ Purechaos Turbocharge ???? #NeverFollow adidas Football

Publié par Michał Pazdan sur vendredi 31 mars 2017

Inne artykuły o: I Liga | Inne | Reprezentacja

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli