Gwiazdy ustanowiły nowy rekord

Autor wpisu: 30 grudnia 2016 14:14

Prawie 43 tysiące złotych zebrano podczas charytatywnego turnieju „Gwiazdy na Gwiazdkę”, który odbył się w Łowiczu. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Ani Nezdropy, cierpiącej na dystonię uogólnioną.

To była trzynasta edycja turnieju. Po raz pierwszy jednym z patronów był portal Futbolfejs.pl. Gwiazdą imprezy był Maciej Rybus, urodzony w Łowiczu reprezentant Polski. Dzięki jego pomocy udało się zebrać wiele gadżetów (głównie koszulki takich piłkarzy, jak Robert Lewandowski, Kamil Glik, czy… Maciej Rybus), które zostały sprzedane na aukcji. Do tego doszły pieniądze ze sprzedaży cegiełek, które były biletem wstępu. Zebrano dokładnie 42 827,61 zł, co jest rekordem w historii imprezy. Kwota zostanie przeznaczona na szczytny cel – pomoc dla 25-letniej Ani Nezdropy, która zmaga się z bardzo rzadką chorobą układu nerwowego.

Triumfatorem turnieju została drużyna „Raperzy i Przyjaciele”, która wystąpiła w składzie: Leszek „Eldo” Kaźmierczak – Maciej „Wujek Samo Zło” Gnatowski, Adam „Green” Ciesielski, Jakub „Quebonafide” Grabowski, Michał „Wigor” Dobrzański, Mateusz Cetnarski, Michał „Klasik” Karliński, Robert Chwastek, Mateusz Wdowiak, Jarosław „Cider” Korkosz, Jakub „Kochan” Kochanowski i Adrian „Sznaju” Sznajder.

Tyle samo punktów (9) zdobyła ekipa gospodarzy, czyli „Ryba Team” (oprócz Rybusa zagrali między innymi Michał Żewłakow, Marek Jóźwiak, Piotr Grzelczak, Dariusz Dźwigała i Sławomir Chałaśkiewicz), ale o triumfie zdecydował wynik bezpośredniego spotkania (2:1 dla Raperów).


W zawodach wzięło udział pięć drużyn. Oprócz dwóch wspomnianych, wystąpiły także „Oldboy GKS Bełchatów” (3. miejsce) oraz dwie ekipy medialne – Polsat Sport (4. miejsce) i Canal+. Grano systemem każdy z każdym.

Oto końcowa tabela:

1. Raperzy i Przyjaciele 4 9 12-6
2. Ryba Team 4 9 9-4
3. Oldboy GKS Bełchatów 4 6 9-12
4. Polsat Sport 4 3 7-14
5. Canal+ 4 3 9-12

Inne artykuły o: Inne

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli