“W CZYM PAN GRA?”: Maciej MAKUSZEWSKI nie dał się skusić na model ze skarpetą

Autor wpisu: 30 listopada 2017 18:19

Dziś o korkach, w których gra, czy często je zmienia, na co zwraca uwagę przy ich doborze i czy ma jakąś ulubioną markę opowiada nam reprezentant Polski, pomocnik Lecha Poznań, Maciej Makuszewski.

FUTBOLFEJS.PL: Zmieniasz buty co sezon, co rundę, czy od dłuższego czasu grasz w tych samych?
MACIEJ MAKUSZEWSKI: Mam umowę z firmą Nike. Co jakiś czas wychodzi nowy kolor modelu, który preferuję i to jest w zasadzie jedyny powód, dla którego zmieniam buty. Model wciąż ten sam, kolorystyka inna.

Co to za model?
Mercurial Vapor. Jestem im wierny bodajże od sześciu lat. Pasują mi, więc szczerze mówiąc, w ogóle się nie zastanawiam nad tym, by coś zmienić. Bardzo dobrze mi się w nich gra, dlatego nie kombinuję. Co dwa, trzy miesiące pojawia się ten sam model w nowym kolorze, wtedy zmieniam na nowe.

Kolor jest dla ciebie ważny?
Bez przesady, nie przykładam do tego jakiejś większej wagi. Fajnie, gdy buty pasują kolorem do stroju, ale to taka uwaga na marginesie.

Te i inne buty piłkarskie znajdziesz na Vitasport.pl

Mercurial Vapor to nie są te ze skarpetą?
Nie, model ze skarpetą to Superfly.

Nie kusili cię, byś się przerzucił?
Kusili, ale ja mam krótkie stopy, więc te ze skarpetą nie za bardzo mi pasują. Próbowałem w nich grać, ale nie przekonały mnie. Jak ubierasz Vapory, to czujesz, że są zrobione ze skóry. Superfly są z jakiegoś dziwnego materiału, który po pewnym czasie się rozchodzi. But musi cały czas dobrze przylegać do stopy, a u mnie te ze skarpetą nie przylegały. Stopa „latała” mi na wszystkie strony, co nie miało nic wspólnego z komfortem. Brakuje wtedy odpowiedniego czucia piłki, no i miałem wrażenie, jakbym był bardziej narażony na uraz.

Czym kierujesz się przy doborze butów?
Najważniejsze są oczywiście komfort i wygoda. Po drugie, warunki, w jakich będzie się w tych butach grało. Jeżeli gramy latem na twardym boisku, jest sucho, to wiadomo, że trzeba założyć jak najkrótsze lanki, by za bardzo nie poobijać nóg. Jak jest taka aura jak teraz, pada deszcz albo deszcz ze śniegiem i murawa jest miękka, to zakładam tzw. miksy, czyli korki mieszane.

Mówisz, że od sześciu lat grasz w Mercurialach Nike, a wcześniej w butach innych marek próbowałeś?
Jakoś tak się złożyło, że od początku jestem związany z Nike’em. Pierwsze buty, jakie dostałem, a miałem wtedy chyba dziesięć lat, to były buty właśnie Nike’a – model R9. Od tamtej pory tak mi zostało i chyba do końca kariery to już się nie zmieni.

Rozmawiał Krzysztof Budka

Inne artykuły o: Inne | Reprezentacja

  • GerardBukowski

    Maciek w Wigrach grałeś w Adidasach

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli