Żubrowski w Koronie. – To dla nas jak wyrwanie dwóch przednich jedynek – mówi trener Smółka

Autor wpisu: 10 stycznia 2017 19:14

Lider Stali Mielec wiosną zagra w ekstraklasie. Jakub Żubrowski przenosi się do Korony. Kielecki klub zapłacił pierwszoligowcowi kwotę odstępnego zawartą w jego kontrakcie. Trener Stali Zbigniew Smółka nie kryje rozczarowania.

– Ta wiadomość to dla nas jak wyrwanie dwóch przednich jedynek u przystojnego mężczyzny. Gratuluję Kubie, że idzie do ekstraklasy, bo tam jest jego miejsce i jestem przekonany, że sobie poradzi. Natomiast dla nas to strzał w kolano. Już wiem, że bardzo trudno będzie go zastąpić – komentuje szkoleniowiec pierwszoligowego beniaminka Zbigniew Smółka.
Wkład Żubrowskiego w awans Stali w ubiegłym sezonie do pierwszej ligi był nie do przecenienia. Jesienią na zapleczu ekstraklasy zagrał co prawda zaledwie w 10 meczach, ale tylko dlatego, że w spotkaniu z Wigrami doznał kontuzji i trochę czasu zajął mu powrót do zdrowia. Bez Żubrowskiego w drugiej linii Stali szło jak po grudzie. Do tego stopnia, że z posadą musiał pożegnać się Janusz Białek. Ale i jego następca – Smółka, nie ukrywał, że powrót Żubrowskiego do zdrowia i do formy to bardzo dobra wiadomość dla klubu i że w rundzie wiosennej liczy na to, że Kuba poprowadzi Stal do skutecznej walki o ligowy byt. Co najmniej tak, jak poprowadził zespół chociażby do wygranej z Zagłębiem Sosnowiec (2:0), zresztą strzelając w tym meczu przepięknego gola.
Nic z tego – już wiadomo, że nie poprowadzi. Wraca do Kielc. Wraca, bo grał już w Koronie – w juniorach i Młodej Ekstraklasie.
– Powiem krótko: to super człowiek, super kapitan i super piłkarz. Widać smutek w zespole, smutek w sztabie, ale cóż, takie życie. Musimy sobie teraz radzić bez Kuby. Z drugiej strony jakiś tam powód do zadowolenia mamy, że chłopak od nas poszedł do ekstraklasy. Zostało trochę czasu, będziemy się więc starali znaleźć godnych następców, choć jak już powiedziałem, będzie o to bardzo trudno – dodaje Smółka.
Stal już w sobotę rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej. Na razie pozyskała bułgarskiego napastnika Aleksandyra Kolewa (24 lata, grał ostatnio w zespole Beroe Stara Zagora) oraz 19-latka Arkadiusza Górkę, w poprzednim sezonie piłkarza Znicza Pruszków. Natomiast Żubrowski to drugi piłkarz, który zimą opuszcza Mielec. Wcześniej ze Stalą rozstał się Grzegorz Fonfara, który o przyczynach odejścia mówił nam niedawno w wywiadzie.

Inne artykuły o: I Liga | Korona Kielce | Stal Mielec

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli