Zmiany w Chojniczance. Artur Derbin: – Żałuję, że podpisałem tak krótki kontrakt…

Autor wpisu: 10 czerwca 2017 19:28

Artur Derbin nie poprowadzi w nowym sezonie Chojniczanki. Zarząd klubu ma inny pomysł na zespół. Derbin, mimo iż nie udało mu się wywalczyć awansu do ekstraklasy, deklarował chęć dalszej współpracy. Tej chęci nie było jednak po drugiej stronie. Nowym trenerem pierwszoligowca został Krzysztof Brede.

– Czasu już nie cofnę, ale teraz żałuję, że podpisałem tak krótki kontrakt. Zadaniowy, tylko na sześć meczów. Według mnie zespół przez ten czas poszedł do przodu i choć nie udało nam się zająć miejsca premiowanego awansem, uważam, że rysowała się przed nami fajna przyszłość. Niestety, zarząd klubu zdecydował inaczej. Miał oczywiście do tego prawo. Dla mnie to też pewien rodzaj nauczki na przyszłość – mówi nam Derbin.

Do Chojniczanki trafił na początku maja. Zastąpił Piotra Gruszkę, któremu nie udało się utrzymać zespołu na pierwszym miejscu, jakie zajmował po jesieni. Zadanie, jakie postawiono przed Derbinem, było jasne – „natchnąć” drużynę, by ta wróciła na zwycięskie tory i w efekcie wywalczyła historyczny awans do ekstraklasy. Z matematycznego punktu widzenia szanse nadal były spore, bo w tamtym momencie Chojniczanka zajmowała  3. miejsce, ale punktów miała tyle samo ile drugie Zagłębie, a tylko cztery straty do liderującej Sandecji.
Ostatecznie nic z tego nie wyszło. Derbin po ostatnim spotkaniu z Chrobrym zadeklarował, że wciąż gotów jest prowadzić zespół, działacze mówili, że sprawę przemyślą, ostatecznie jednak wybrali inną opcję.

Derbin nie ukrywa rozczarowania: – Przyszedłem w bardzo trudnym momencie. Nie miałem przecież żadnego wpływu na zimowe transfery, na zimowe przygotowania. Nie da się rzetelnie ocenić pracy trenera na podstawie tych sześciu meczów, jakie drużyna rozegrała pod moją wodzą. Szkoda.

Teraz Chojniczankę przejmie Krzysztof Brede – kolejny szkoleniowiec młodego pokolenia, 36 lat, dotychczas był asystentem u Michała Probierza w Lechii i Jagiellonii. To będzie jego pierwsza samodzielna praca na takim szczeblu.
– Stwierdziliśmy, że potrzebujemy nowego otwarcia. Ten zespół latem mocno się zmieni, więc doszliśmy do wniosku, że poprowadzi go nowy trener. Brede to młody szkoleniowiec, merytorycznie przygotowany do tej roboty, z dobrym warsztatem i charyzmą. Uznaliśmy, że damy szansę kolejnemu młodemu trenerowi. I znów chcemy powalczyć o jak najwyższe cele – mówi nam Maciej Chrzanowski, dyrektor sportowy Chojniczanki.

Z klubu odchodzi Derbin, ale odchodzi też Hermes, który był najpierw asystentem u boku Macieja Bartoszka, potem chwilę samodzielnie prowadził Chojniczankę, by wiosną jako drugi trener wspierać najpierw Gruszkę, a potem Derbina.

Inne artykuły o: Chojniczanka Chojnice | I Liga

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli