Zakupy z pompą, prezentacją z pompą – Raków Częstochowa gotowy do walki o awans

Autor wpisu: 24 lutego 2018 13:45

To jest bez wątpienia największa zagadka przed rundą wiosenną pierwszej ligi – co nam pokaże Raków? Apetyty w Częstochowie po transferach, jakich dokonał zimą beniaminek, są olbrzymie. Mamy wrażenie, że w czerwcu nikt nie zadowoli się tam trzecim miejscem (nie mówiąc o miejscu czwartym lub niższym). No, ale działacze, trenerzy i piłkarze chyba już zdają sobie z tego sprawę. Tak czy inaczej, Raków właśnie zaprezentował się kibicom, wysyłając przy okazji sygnał, że jest gotowy do walki o awans.

 

 

 

Była niezwykle udana runda jesienna, były zimowe zakupy z pompą, więc i prezentacja musiała być nie mniej okazała. W piątkowy wieczór zespół Marka Papszuna pokazał kibicom to, co ma najlepszego. Na razie w wersji „na sucho” (na to, jak wyjdzie im „w praniu”, musimy oczywiście jeszcze poczekać). Było godnie i z klasą. Tym bardziej że całą imprezę poprowadzili dziennikarze Polsatu Sport Paulina Chylewska i Marcin Feddek.
Prezentacja zorganizowana z taką pompą to kolejny sygnał, że ludzie Rakowa to, co robią, traktują bardzo poważnie i chcą, by ten klub „za chwilę” stał się poważną marką na piłkarskiej mapie Polski. I trzeba powiedzieć, że są na dobrej drodze.

Na prezentacji, oprócz kibiców, nie zabrakło również parlamentarzystów, ludzi z władz miasta, sponsorów klubu, a także ludzi sportu i biznesu z Częstochowy i regionu. Wiadomo, z jakimi problemami od dłuższego czasu boryka się Raków, jeśli chodzi o współpracę (wyjątkowo szorstką) z miastem. Wiadomo również, że bez poprawy tych stosunków wypłynięcie na szersze piłkarskie wody będzie niemożliwe. Choćby nie wiem, jak bogate miały być kolejne transfery. Ten klub to bez wątpienia jedna z najbardziej pozytywnych wizytówek Częstochowy, co być może dostrzegą wreszcie ludzie rządzący tym miastem. Byłoby to z pewnością z korzyścią i dla drużyny, i dla kibiców.

Tak czy inaczej przed zespołem Marka Papszuna niewątpliwie bardzo trudna runda. Tak jak wspomnieliśmy, oczekiwania są ogromne. I to nie tylko w samej Częstochowie, ale także wśród chyba wszystkich kibiców pierwszej ligi. W końcu – jak to powiedział wczoraj w rozmowie z nam były trener Zagłębia Sosnowiec i Chojniczanki, wytrawny znawca pierwszej ligi Artur Derbin: Raków wybrał się zimą na zakupy z wielkim wózkiem. I nie były to chyba zakupy dla samych zakupów.
Otóż to. A co z tych zakupów wyniknie? Zobaczymy. Jedno natomiast już można powiedzieć z całą pewnością – ta drużyna dodała niesamowitego kolorytu i jakości pierwszej lidze, za co z pewnością zasłużyła na gratulacje.

Inne artykuły o: I Liga | Raków Częstochowa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli