Zagłębie się zbroi – doszli Wrzesiński, Banasiak i Nuno Malheiro. To już siedmiu nowych w Sosnowcu

Autor wpisu: 1 lipca 2017 15:20

Rewolucja w Zagłębiu trwa w najlepsze. Dariusz Banasik nie ukrywa, że dostał od prezesa zielone światło na to, by ułożyć drużynę po swojemu. – Wiedziałem, że ten zespół czeka wiele zmian, ale nie przypuszczałem, że będzie ich aż tyle – mówił nam niedawno. No to wymienia jedne ogniwa na drugie. Dziś kontrakty podpisało trzech nowych piłkarzy.

Jednego z nich Banasik zna doskonale. To Konrad Wrzesiński, z którym współpracował w ubiegłym sezonie w Pogoni Siedlce. I była to współpraca wyjątkowo owocna, bo z kompletnie przeciętnego pierwszoligowca Banasik zrobił jednego z najlepszych skrzydłowych na zapleczu ekstraklasy. Kluczową w tym przypadku była decyzja o zmianie Wrzesińskiemu pozycji. – Przesunięcie go z obrony do drugiej linii to był strzał w dziesiątkę. To, co ten chłopak wyprawia w tej ofensywie, to szok – mówił nam swego czasu Banasik.
Wrzesiński tuż po zakończeniu sezonu rozstał się z Pogonią, nie ukrywając, że będzie szukał szczęścia gdzie indziej, bo chce walczyć o wyższe cele niż te, o które walczyłby w Siedlcach. – Spodobał mi się cel, jaki przedstawiło Zagłębie na mój rozwój i całej drużyny. Piłkarz zawsze chce zdobywać jak najwyższe cele, dlatego jestem w Sosnowcu. Tutaj zawsze gra się toczy o awans – przyznaje.

Dariusz BANASIK: Zagłębie przechodzi mega rewolucję. Nawet ja nie spodziewałem się, że zmian będzie tak dużo

Ale nie byłoby tego transferu, gdyby nie Banasik – to jasne. No i gdyby nie kłopoty Zagłębia na skrzydłach. Martin Pribula zerwał więzadła w kolanie i jesień ma z głowy. Konrad Michalak z kolei do Sosnowca już nie wróci. Banasik mówi, że prawdopodobnie zostanie w Legii. – Myślę, że trenerzy Legii nigdzie go już nie oddadzą i chłopak będzie walczył o miejsce w podstawowym składzie mistrzów Polski. To pokazuje, że przez te pół roku u nas bardzo się rozwinął, dojrzał piłkarsko. Bo też trudno się nie zgodzić, że zagrał w Zagłębiu kapitalną rundę. A pamiętam, jak zimą wahał się, czy przyjść. Długo trzeba go było namawiać. Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę – twierdzi trener Zagłębia.

Z Zagłębiem kontrakt podpisał dziś też inny doskonale znany z występów na pierwszoligowych boiskach pomocnik – Adam Banasiak. O tym, że były już zawodnik Olimpii Grudziądz wzmocni Zagłębie, trener Banasik mówił nam kilka dni temu: – Zostanie u nas. Wie pan doskonale, jakie ma atuty: dobra lewa noga, stałe fragmenty, doświadczenie w pierwszej lidze niemałe. Za nim bardzo dobry sezon w Grudziądzu – strzelał, bronił, asystował. Jestem przekonany, że będzie dużym wzmocnieniem.

Banasiak ma za sobą występy w ekstraklasie – w Widzewie oraz Legii, ale piłkarsko tak naprawdę najbardziej rozwinął się w ostatnim czasie właśnie w Grudziądzu pod okiem Jacka Paszulewicza. Sam tego nie ukrywa, ale nie ukrywają też tego… liczby: od listopada 2015 – 46 meczów, 9 bramek i 6 asyst. Dla Zagłębia ten transfer to powinno być bardzo solidne wzmocnienie w środku pola.

Największą zagadką jest ten trzeci – Nuno Malheiro. To 23-letni obrońca z Portugalii, wychowanek Sportingu Lizbona, która ma za sobą  występy w reprezentacji U-20. – Jego nominalna pozycja to lewa obrona, ale spokojnie może również grać po drugiej stronie. Dobrze i twardo broni, ma ciąg na bramkę rywala i do tego bardzo dobre uderzenie. Na pewno się nam przyda – charakteryzuje piłkarza Banasik.

Licząc tę trójkę, w Sosnowcu podpisali już kontrakty z siedmioma nowymi piłkarzami, a przecież okno transferowe dopiero się otworzyło. I – jak mówią – w tym temacie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Bo wciąż czekają chociażby na posiłki z Legii, czyli m.in. Vamarę Sanogo i Rafała Makowskiego.

Inne artykuły o: I Liga | Zagłębie Sosnowiec

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli