Zagłębie bierze młody talent z Lecha. Ciekawy ruch sosnowiczan

Autor wpisu: 16 grudnia 2017 16:03

Tymoteusz Puchacz, 18-letni obrońca Lecha Poznań, został wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec. I powinien być bardzo ciekawą opcją dla trenera Dariusza Dudka na lewą stronę jego drużyny.

Jasne – Puchacz na nazwisko, które budzi duże emocje podczas okienka transferowego, musi jeszcze dużo, dużo pracować. I to wytrwale.
Ale w przypadku Zagłębia Sosnowiec to naprawdę ciekawy ruch – może jeszcze nie na miarę tego „szykowania się na wojnę”, jakie Dariusz Dudek zapowiadał kończąc jesień, ale jeśli chodzi o nowe możliwości ustawiania drużyny i dodawania jej jakości na pewno.
Bo Puchacz uchodzi za jednego z bardziej utalentowanych i błyskotliwych piłkarzy swojego pokolenia. Regularnie gra w reprezentacji Polski U-19, regularnie minionej jesieni występował w III-ligowych rezerwach Lecha. Zresztą wiosną zadebiutował w ekstraklasie, gdy wszedł w końcówce meczu z Bruk-Betem.
W tym samym meczu grał zresztą inny poznański młodzian – Paweł Tomczyk, obecnie wypożyczony do Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Lech upodobał sobie współpracę z pierwszoligowymi klubami. W poprzednim sezonie w Podbeskidziu grał przecież Robert Gumny, a w Katowicach Kamil Jóźwiak. W obu przypadkach z dużą korzyścią i dla siebie, i dla drużyn, które reprezentowali.
Teraz i w Lechu, i w Zagłębiu liczą, że tak będzie i z utalentowanym Puchaczem, który został wypożyczony aż do lata 2019 – przy czym Lech zagwarantował sobie prawo skrócenia tego okresu w każdym okienku transferowym.
Póki co młodzian będzie jednak musiał przede wszystkim powalczyć o pierwszy skład Zagłębia. Na jego nominalnej pozycji gra przecież Żarko Udovicić – mocny punkt drużyny, a na lewą pomoc, gdzie także może być ustawiany, ma wiosną wrócić Martin Pribula (jesień stracił lecząc kontuzję).
To jednak tylko ten dobry ból głowy trenera Dariusza Dudka, jak sobie tę drużynę poukłada w różnych ustawieniach. My w każdym razie postępy Puchacza w Sosnowcu będziemy śledzić z dużym zainteresowaniem.

Inne artykuły o: I Liga | Zagłębie Sosnowiec

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli